Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayımlandı

16 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete sayısında Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı.

EMLAK HABERLERİ 16.07.2018 - 08:51 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

16 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete sayısında Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı.

Yayımlanan yeni kararname ile beraber Milli Saraylar İdaresi Başkanlığının kuruluş, görev ve yetkilerine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlenmiş oldu. Yeni kararname bugün itibari ile yürürlüğe girmiş oldu. Yayımlanan 12 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında Milli Sarayların (saray, müze, köşk, kasır ve fabrikalar ile bunlara bağlı taşınır ve taşınmaz kültür varlıkları) yönetimi ve tanıtımı için Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak genel bütçeye tabi Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı kuruldu. Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hizmet Birimleri Yayımlanan yeni kararname ile beraber Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı hizmet birimleri de belirlenmiş oldu. 12 numaralı kararname ile belirlenen yeni hizmet birimleri şu şekilde sıralandı;a) Müzecilik ve Tanıtım Başkanlığı.b) Restorasyon ve Teknik Uygulamalar Başkanlığı.c) Destek Hizmetleri Başkanlığı.ç) Personel Dairesi Başkanlığıd) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı.e) Özel Kalem Müdürlüğü.Müzecilik ve Tanıtım BaşkanlığıMilli Saraylar İdaresi Başkanlığı hakkındaki Cumhurbaşkanlığı 12 Numaralı Kararnamesi İçin TIKLAYINIZ...Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@