Milli Savunma Bakanı Akar: YPG'li Teröristler Çekilmezse Operasyon Devam Edecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yapmış olduğu bir açıklama ile Barış Pınarı Harekatına ara verildiğini eğer belirlenen sürede çekilme gerçekleşmeze operasyonun kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

Gündem 19.10.2019 - 17:35 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yapmış olduğu bir açıklama ile Barış Pınarı Harekatına ara verildiğini eğer belirlenen sürede çekilme gerçekleşmeze operasyonun kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bazı açılış etkinliklerine katılmak amacıyla Kayseri'ye gitti. Burada vatandaşlara yönelik bir konuşma yapan Hulusi Akar, Suriye'ye düzenlenen Barış Pınarı Herakatına ilişkin bilgiler verdi.ABD ile alınan mutabakat kararını ele alan Hulusi Akar bundan sonraki süreçte Türkiye'nin nasıl bir yol izleyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. ÇEKİLME OLMAZSA OPERASYON DEVAM EDECEKMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar konuşmasının başında bölgemizde terör tehditlerinin arttığı bir dönemde olduğumuzu vurguladı. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetlerinin başta FETÖ, DEAŞ, PKK/YPG gibi terör örgütleri olmak üzere gelebilecek tüm tehditlere karşı mücadelesini sürdürdüğünü ifade eden Bakan Hulusi Akar, TSK'nın terörle mücadele konusunda son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadele edileceğini ifade etti."Harekata 5 gün ara verdik. Bu sürede teröristler güvenli bölgeden çıkarılacak, bunlar gerçekleşmezse harekat kaldığı yerden devam edecek. Bu süre zarfında teröristler güvenli bölgeden çıkarılacak, ağır silahları toplanacak ve tahkimatlar, mevziler tahrip edilecek. Şayet bunlar gerçekleşmezse harekat kaldığı yerden devam edecek. Bu konuda birliklerimizin hazırlıkları tamdır."Konuşmasında ayrıca Türkiye2nin 70 yıldır NATO üyesi olduğunu hatırlatan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin terör konusunda yalnız bırakıldığını ifade etti. Bunun sonucunda Türkiye'nin kendi adımlarını attığını ifade eden Hulusi Akar Barış Pınarı Harekatı ile kendi göbeğimizi kendimiz keseriz dedik ve kestik. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@