Milli Savunma Bakanlığı Acı Haberi Duyurdu! Pençe Kaplan Operasyonunda 1 Asker Şehit Oldu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan son dakika açıklaması ile acı haber duyuruldu. Pençe Kaplan operasyonundan bir şehit haberi daha geldi.

Milli Savunma Bakanlığı Acı Haberi Duyurdu! Pençe Kaplan Operasyonunda 1 Asker Şehit Oldu!

Sınır ötesinde yapılan Pençe Kaplan operasyonundan bir acı haber daha geldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Piyade Uzman Çavuş İsmail Şebelek şehit oldu.

ACI HABER DUYURULDU!

10 Ağustos'ta meydana gelen terör örgütünün saldırısının sonucunda yaralanan Piyade Uzman Çavuş İsmail Şebelek'e ilk müdahale yapıldı. Ancak ağır yaralandığı tespit edilen İsmail Şebelek, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Yoğun bakımda bir süredir tedavi gören Piyade Uzman Çavuş İsmail Şebelek bu akşam saatlerinden tüm gayretlere karşın şehit oldu.

ŞEHİT ACISI BABA OCAĞI TRABZON'A DÜŞTÜ

Piyade Uzman Çavuş İsmail Şebelek'in şehadet haberi kısa bir süre içerisinde memlekete Trabzon'a ulaştı. Baba ocağında büyük bir üzüntü yaşanırken Trabzon'un Arsin ilçesi Fındıklı Mahallesi'nde akrabaları ve komşuları şehit cenazesini şimdiden beklenmeye başlandı.

TRABZON VALİLİĞİNDEN CENAZE TÖRENİ İÇİN AÇIKLAMA

Trabzon Valiliği Şehit Piyade Uzman Çavuş İsmail şebelek için düzenlenecek olan cenaze töreni hakkında açıklama yaptı. Buna göre şehidin cenazesi 30 Ağustos Pazartesi günü saat 13:00'da Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan Trabzon'a uğurlanacak. Aynı gün şehidin naaşı Trabzon Havalimanı'nda karşılanacak.

AİLE KABRİSTANLIĞINA DEFNEDİLECEK

Şehit Piyade Uzman Çavuş İsmail Şebelek'in cenazesi 31 Ağustos 2021 Salı günü baba ocağı Trabzon ili Arsin ilçesi Merkez Ulu Camii'nde kılınacak olan cenaze namazının ardından Fındıklı Mahallesi'nde bulunan aile kabristanlığında defnedilecek.