Milli Savunma Bakanlığı Son Dakika Açıklaması Geçti: 2 Rejim Uçağı Düşürüldü!

Türkiye ile Suriye arasında yaşanan gerilim her geçen saniye artarken Milli Savunma Bakanlığı geçtiği resmi açıklama ile sabahtan beri dillendirilen Suriyeli rejim unsurlarına ait 2 savaş uçağının düşürüldüğünü son dakika haberi olarak geçti.

GÜNDEM 01.03.2020 - 15:34 15.07.2021 - 00:09

Türkiye ile Suriye arasında yaşanan gerilim her geçen saniye artarken Milli Savunma Bakanlığı geçtiği resmi açıklama ile sabahtan beri dillendirilen Suriyeli rejim unsurlarına ait 2 savaş uçağının düşürüldüğünü son dakika haberi olarak geçti. Detaylar haberimizde...

Uluslararası haber ajansı Reuters'ın son dakika olarak duyurduğu haberde 2 Rejim uçağının düşürüldüğünü duyurdu.Kritik bilginin ayrıntılarında Reuters bu haberi Suriye Devlet Televizyonu'na dayandırdığını açıkladı. Ayrıca uçakların pilotlarının da atlayarak sağ olarak kurtulduğu belirtildi. İdlib'de devam eden Bahar Kalkanı Harekatı ve ılımlı Suriye muhalefetinin yürüttüğü mücadele Rejime ağır kayıplar verdirmeye devam ediyor. İşte son dakika açıklamasında İdlib bölgesinde saldırı amacıyla bulunan 2 Esad rejimi uçağı vurularak düşürüldü.MSB'NİN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: UÇAKLARIMIZA TAARRUZ EDEN 2 SU-24 DÜŞÜRÜLDÜMilli Savunma Bakanlığı açıklamasında "Uçaklarımıza taarruz eden Rejime ait 2 SU-24 tipi uçak düşürülmüştür. Ayrıca İdlib'de bir SİHA'mızı düşüren hava savunma sistemi ile diğer 2 hava savunma sistemi imha edilmiştir." ifadelerine yer verildi. Sosyal medya üzerinden ise Milli Savunma Bakanlığı resmi hesabı üzerinden yapılan paylaşımda ise "Bir SİHA’mızı düşüren Hava Savunma Sistemi ile diğer iki Hava Savunma Sistemi imha edilmiş, uçaklarımıza taarruz eden Rejime ait iki adet SU-24 tipi uçak düşürülmüştür" ifadelerine yer verildi. 

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@