Milyarder İş Adamından Bitcoin’in Sonu ile İlgili Korkutan Açıklama

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan hem milyarder hem de yatırımcı Warren Buffett, dijital para birimlerinin akıbetinin hiç de iyi olmayacağını açıkladı. Hem milyarder hem de yatırımcı olan iş adamı, sanal para Bitcoinin artık sonunun geldiğine değindi. Dünya Listelerinin Üçüncü Basamağında Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan hem milyarder hem de yatırımcı Warren Buffett, dünya zenginleri listesinde üçüncü sırada yer alıyor. Dünya zenginler gurubunda üçüncü sırada bulunan Milyarder iş adamı 87 yaşında bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri Consumer...

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan hem milyarder hem de yatırımcı Warren Buffett, dijital para birimlerinin akıbetinin hiç de iyi olmayacağını açıkladı. Hem milyarder hem de yatırımcı olan iş adamı, sanal para Bitcoinin artık sonunun geldiğine değindi.

Dünya Listelerinin Üçüncü Basamağında

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan hem milyarder hem de yatırımcı Warren Buffett, dünya zenginleri listesinde üçüncü sırada yer alıyor. Dünya zenginler gurubunda üçüncü sırada bulunan Milyarder iş adamı 87 yaşında bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri Consumer News and Business Channel Televizyonu kanalına açıklamalarda bulunan Buffett, Bitcoin benzeri dijital paralara dair bazı tespit ve değerlendirmelerde bulundu.

Sanal paralar hakkında net olarak bir şey söylemek gerekirse, bu sanal paraların akıbetlerinin hiç de iyi olmayacağıdır diyen Buffett, sonu kötü bitecek sanal paraların akıbetinin ne zaman olacağını ise bilemediğini belirtti. Zamanının bilinememesinin sanal paraların sonu konusunda dikkatli olması gerektiği mesajı çıkarılan televizyon programında Buffett, genel anlamda sanal paraların sonuçları kötü olacak dedi.

Satın Almayı Bıraktım

Geçtiğimiz ayda piyasaya sürülen Bitcoin sanal parasından vadeli işlem yapmamasına da değinen Buffett, ayrıca söz konusu vadeli işlemler üstünden ne uzun ne de kısa vadeli olarak bir pozisyonu bulunmadığını da aktardı. Hali hazırda pozisyon almayı bıraktığının altını çizdi.

Bitcoin Bitti

Artık Bitcoinin sonu geldi diyen Milyarder İş Adamı Buffett, Kasım ayının sonuna doğru bir açıklamada bulundu. Sanal paraların en büyük tehlikesinin değer üretmemeleri olduğuna değinen Buffett, Bitcoinin de bir değer üretmemesinden dolayı sonunun yakın olduğunu düşünüyorum dedi. Sanal Para Bitcoinin bir değerinin olduğunu iddia edenlerin bu iddialarını şaka olarak algıladığını söyleyen Milyarder İş Adamı, sanal para piyasasının tam bir balon olduğunun altını çizdi.

Ekonomi uzmanları, şifreli yazı içeren paraların geçtiğimiz sene şöhret kazandığını belirterek, oldukça hızlı yükselmelerine dikkatleri çekiyorlar. Hızlı yükselişin oldukça sert bir düşüşe sahne olacağı uyarısında bulunuyorlar. Oldukça kısa bir zaman zarfında büyük çaplı zararların görüleceği endişesini piyasa ile paylaşan uzmanlar, gerekli uyarılarda bulunuyorlar.


Katkıda Bulunun