Milyonlarca Araç Sahibi Bu Haberler Resmen Yıkılacak! Benzin ve Motorine Aynı Anda Zam Gelebilir!

Her yeni güne zam haberi ile uyanan milyonlarca araç sahibini üzecek yeni bir haber daha geldi. Akaryakıt fiyatlarında yeni bir zam daha gelebilir! İşte güncel akaryakıt fiyatları…

Finans 26.05.2022 - 15:02 26.05.2022 - 15:07

Dolar kurunda yaşanan artış ve petrol fiyatlarındaki hareketlilik sonrasında akaryakıt fiyatlarında yeniden zam geleceği haberleri gündem oldu. LPG’ye geçtiğimiz gün yapılan yeni zammın ardından bu kez benin ve motorin fiyatlarında zam gelmesi bekleniyor. Cuma gününden itibaren fiyatların yeniden artabileceği ifade ediliyor.

Motorin Fiyatları 23 Liranın Üzerine Çıkabilir!

Küresel piyasalarda petrol fiyatlarının artmaya başlaması ve dolar kurunda 16 lira seviyesinin aşılmasının ardından akaryakıt fiyatlarında ciddi oranda bir zam gelebileceği aktarılıyor. Hali hazırda yüksek fiyatlar ile satılan akaryakıt ve otogaz fiyatlarında önümüzdeki günlerde yeni zamlar beklenmeye devam ediyor. Sektörden edinilen bilgilere göre motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 1 lira 20 kuruşluk zam gelmesi bekleniyor. Söz konusu zammın yapılması halinde motorinin fiyatı İstanbul’da 23,30 lira seviyesine kadar gelecek.

Benzin fiyatlarına ise 27 Mayıs Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 38 kuruşluk yeni bir zam gelmesi beklendiği ifade edildi. Söz konusu zammın gelmesinin ardından İstanbul’da ortalama benzinin litre fiyatı ise 24,29 TL’ye çıkması bekleniyor.  

EPGİS İndirim ve Zam Haberlerini Duyurmuyor!

EPGİS-Zamlı-Akaryakıt-Tarifesini-İlan-Etti!-Benzin,-LPG,-Motorin-Fiyatları-BP,-Shell,-Petrol-Ofisi,-OPET-Listeleri

Türkiye’de EPDK’nın fiyatlardaki değişimleri açıklayan tek sendikası olan EPGİS, hakkında yapılan suç duyurusunun ardından, dava süreci bitene kadar akaryakıt fiyatlarındaki değişimleri vatandaşlar ile paylaşmayacaklarını açıklamıştır. Bu tutumu ise hala devam ediyor.

Güncel Akaryakıt Fiyatları Ne Kadar?

26 Mayıs Perşembe günü itibariyle çok sayıda sürücü zam öncesinde belirlenen fiyatlar üzerinden depolarını doldurmak için harekete geçti. 26 Mayıs 2022 itibariyle İstanbul’da motorinin litre fiyatı ortalama 22,08 TL, benzinin litre fiyatı ise ortalama 22,86 TL seviyesinden satılıyor. LPG fiyatı ise 11,25 TL seviyesi ile son zammın ardından satılmaya devam ediyor. Söz konusu yeni akaryakıt zammının ise bu gece yarısından itibaren geçerli olacağı iddia ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@