Milyonlarca asgari ücretliyi heyecanlandıran açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni müjde duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca asgari ücretliyi heyecanlandıran bir açıklamada bulunarak işçilerin destekleneceğini ve önümüzdeki günlerde yeni müjdeler açıklanacağını söyledi.

Finans 01.06.2022 - 16:59 01.06.2022 - 16:59 Mustafa Karagöz

Son Dakika Haberi; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gün içerisinde yapmış olduğu konuşmasında vatandaşlara destek müjdesi verdi. Refah kaybının telafi edileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şu şekilde;

ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPILACAK MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gün içerisinde, AK Parti grup toplantısında konuştu. Uzun bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemin önemli başlıklarına değindi. Siyasi konular üzerinde çok duran Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının bu bölümününde toplumun her kesimi için müjde verileceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan"İstihdamı destekleyerek, sosyal yardım şemsiyemizi genişleterek, çalışan ve üreten herkesin yanında yer alarak enflasyondan kaynaklanan refah kaybını adım adım telafi edecek tedbirleri hayata geçireceğiz. İşçisiyle, işvereniyle, esnafıyla, çiftçisiyle, memuruyla, emeklisiyle her kesimin sıkıntılarına çare olacak paketler hazırlıyor, uygulamaya koyuyoruz." dedi.

Konuşmasının devamında vatandaşlara çeşitli destekler verileceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni müjdelerin açıklanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu müjdelere dair açıklamalarında "Gerek gençlerimize, gerek kadınlarımıza, esnafımıza başta devlet bankaları olmak üzere her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki haftalarda ve aylarda bu çerçevede yeni müjdelerle milletimizin karşısında olacağız" ifadelerine yer verdi.  

AK PARTİ'DEN DE AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Bu açıklamadan kısa süre önce AK Parti'den de bir açıklama gelmişti. MYK toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularına yanıt veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik zam konusunu gündeme almıştı. 

Çelik o  konuşmasında "Asgari ücretin dar gelirli vatandaşımızı ekonomik olarak koruması gündemimizdedir. Yakından takip ediliyor. Vatandaşlarımızın hayat koşulları bizim partimizin her zaman gündemindedir" ifadeleriyle sürecin yakından takip edildiğini söylemişti. 

ZAM KONUSU İÇİN BİR DE TARİH VERİLMİŞTİ

Asgari ücretlilere zam konusunun ne zaman netlik kazanacağına ilişkin bir açıklamada AK Parti Milletvekili Babuşoğlu'ndan gelmişti. Enflasyon oranlarına ilişkin bir değerlendirmede bulunan AK Partili isim o konuşmasında Temmuz ayını işaret etti. Asgari ücrete zam tarihi konusunda AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu açıklamalarında "Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz'da memur ve emeklilere maaş artışı olacak. Bu bağlamda asgari ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınacak" ifadelerine yer vermişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@