Milyonlarca Emeklinin Hesabına O Paralar Yatırılıyor! 500, 625 ve 750 TL Ödeme Yapılacak!

Emekliler geri ödemesiz olarak Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden 750 TL’ye varan nakit alabiliyor. Tüm SGK emeklilerine ödemeler başladı! İşte detaylar…

Milyonlarca Emeklinin Hesabına O Paralar Yatırılıyor! 500, 625 ve 750 TL Ödeme Yapılacak!

Türkiye’de 2022 yılı itibariyle emeklilerin kazanımları artmaya başladı. Özellikle son dönemde gündeme gelen 3600 ek gösterge konusu ve emekli maaş zamları dikkat çekiyor. Tüm bunlara ek olarak yüksek enflasyon ise vatandaşların bütçesini olumsuz etkilemesine neden oluyor. Ay sonunu getirmekte zorlanan emekliler ise kamu bankalarının emekliye özel kredi veya promosyon fırsatlarından yararlanarak nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Emeklilere 750 TL’ye Kadar Geri Ödemesiz Nakit!

Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) emeklileri için kamu bankalarından promosyon ödemeleri yapılmaya devam ediyor. SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı kapsamında yer alan tüm emekli vatandaşların bu haktan yararlanması sağlanıyor. Emekli maaş ödemelerini ilgili bankalar aracılığıyla almayı taahhüt edenlerin yararlanabileceği promosyon desteği sayesinde emeklilere az da olsa nakit desteği verilmesi hedefleniyor. Aylık maaş oranına göre farklı tutarlarda yapılan ödemeler kapsamında en yüksek 750 TL’ye kadar ödeme yapılabiliyor.

Kamu Bankaları Emekli Promosyon Oranları

ihtiyaç kredisi ziraat bankası emekli

Kamu bankaları tarafından emeklilere 750 TL’ye varan nakit ödül verilmeye devam ediyor. SGK ile yapılan anlaşmaya göre, 3 yıl boyunca emekli maaşını Ziraat, Halkbank veya Vakıfbank’tan almayı taahhüt eden vatandaşların bu haktan yararlanması sağlanacak.

Emekli maaşı 1.500 TL’nin altında olanlar 500 TL, 1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlar 625 TL, 2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlar ise toplamda 750 TL emekli promosyonu alabilmektedir. Söz konusu kişiler için 3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Emekliye Kamu Bankalarından Kredi Veriliyor!

Emekli maaşını kamu bankalarından alanlara özel ayrıca birçok ayrıcalıklı bankacılık hizmeti sunulmaktadır. Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden sunulan kredi paketleri kapsamında nakit ve konut ihtiyaçlarına çözümler üretilmektedir. Benzer şekilde hem ihtiyaç hem de konut kredisi destekleri ile Vakıfbank’ta dahil olmak üzere milyonlarca emekliye en avantajlı kredi faiz oranları ile kredi desteği verilmesi de hedefleniyor.