Milyonlarca Emekliye Maaş Tutarına Göre Faizsiz Kredi Müjdesi Gelebilir

Emekli vatandaşlara, emeklilik başvuruları aşamasında sağlanan 3 maaş faizsiz nakit avans uygulamasının tüm emekliler için geçerli olabileceği, bu yönde bazı çalışmaların olduğu ifade edildi.

EKONOMİ 11.12.2019 - 10:02 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Emekli vatandaşlara, emeklilik başvuruları aşamasında sağlanan 3 maaş faizsiz nakit avans uygulamasının tüm emekliler için geçerli olabileceği, bu yönde bazı çalışmaların olduğu ifade edildi.

Bilindiği üzere devlet vatandaşlara bazı mali ve sosyal haklar sağlıyor. Devlet tarafından sağlanan bu hakların bazıları da emekli vatandaşlar için. Emeklilik başvuru aşamasında başlayan bu haklardan bir tanesi de nakit avans. Emeklilik başvurusunda bulunan ve  başvuru değerlendirmeleri uzun süren vatandaşlara mağdur olmamaları sağlanan faizsiz nakit avans için yeni bir çalışma olduğu öne sürüldü. Emlak365.com olarak gündemde yer alan bu detayları haberimizde ele aldık. EMEKLİLERE 3 MAAŞ NAKİT AVANSEmekli olmak adına talep edilen tüm koşulları yerine getirmiş ve emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuruda bulunmuş vatandaşlara nakit avans hakkı sağlanıyor. Bazı başvuru koşulları ile sağlanan bu nakit avans hakkında faydalanmak isteyen vatandaşlardan talep edilen o koşullar;Öncelikle nakit avans için emeklilik şartlarının sağlanması ve emekllilik başvurusunun yapılması. Emeklilik başvurusunun yapılmasının üzerinden 90 günlük süre geçmesi ve başvurunun halen onaylanmaması. Bu iki koşulun sağlanması durumunda SGK emeklilik başvuru yapanlara 3 maaş tutarında nakit avans sağlıyor. Bu durumda geri ödemeler ise maaşlardan kesilerek yapılıyor. Bu nakit avans geri ödemelerinde ise faiz alınmıyor.TÜM EMEKLİLERE MÜJDE GELEBİLİRBu konuda elede edilen bilgilere göre; emeklilik başvurusunda bulunan vatandaşlara sağlanan bu hakkın tüm emeklilere sağlanması için bir çalışma yapılıyor. Eğer bu çalışma tamamlanırsa ve onaylanırsa emekli vatandaşlara belli bir tutara kadar nakit avans sağlanacak. Ödemeler de maaşlardan her ay belli bir tutar kesilerek yapılacak. Bu nakit avans faiz uygulanmadığından dolayı bir nevi faizsiz kredi olacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@