Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiriyor! MEB Duyurdu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Yeni Yasak Kararı Açıklandı

MEB 1. ara tatil için belirlenen 9 günlük sürenin dolmasına sayılı günler kala milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren kritik açıklamada bulundu. İlkokul, ortaokul, lise son dakika yüz yüze eğitim kararı!

Gündem 19.11.2021 - 23:23 19.11.2021 - 23:32 Gülcan Özer

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile genelge gönderdi ve yüz yüze eğitim için yeni yasak kararlarını duyurdu. Artan vaka sayısı nedeniyle uzaktan eğitim tartışmalarının alevlendiği bir dönemde MEB tarafından 81 ile genelge gönderildi ve yeni bir yasak kararı alındığı ilan edildi. 

Koronavirüs vaka sayısı ne yazık ki her geçen gün artmaya devam devam ederken bu süreçte hem veliler hem de öğrenciler yüz yüze eğitim konusunda endişeye kapılmış, hem Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer hem de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca peş peşe açıklama yaparak okullarda yüz yüze eğitimin devam edeceğini dile getirmişti. 

yüz yüze eğitim kararı 1-1

OKULLARDA UZAKTAN EĞİTİME GEÇİŞ YAPILIR MI, YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

Mevsimsel koşulların da işin içine girmesi ile beraber aşılamada belirlenen hedefin tutturulamaması nedeniyle ne yazık ki koranavirüs vaka sayısında büyük bir hızla artış yaşanmıştı. 19 Kasım 2021 Cuma günü Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük koranavirüs vaka sayısı 23 bin 810 olarak açıklanırken Pazartesi açılacak olan okullar öncesi Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir genelge yayımladı. 

yüzyüze eğitim kararı 2

DEVLET VE ÖZEL OKULARINDA YENİ YASAK KARARI ALINDI! 

İlkokul, Ortaokul ve Liselerin tümünde devlet ya da özel okul olmasına bakılmaksızın yeni yasak kararı açıklandı. MEB tarafından 81 ile genelge gönderilerek artan vaka sayısına dikkat çekilerek "Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okullarda, toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, ödül töreni, spor müsabakası gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir" denilerek karar ilan edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@