Milyonların Beklediği Gelişmeyi Duyurdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi Açıklaması!

Milyonlarca memurun ve memur emeklisinin beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesi ile alakalı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Finans 21.04.2022 - 21:38 21.04.2022 - 21:38 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftar programında sağlık çalışanları ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık çalışanlarının merakla bekledikleri bazı düzenlemeler üzerine çalışıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan yaz aylarında sağlık çalışanlarına güzel haberler verileceğini ifade etti.

Sağlık çalışanları için önemli düzenlemeler yapılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne yaparsak yapalım sağlık çalışanlarımızın fedakarlıklarına bir karşılık vermemiz mümkün değil. Bunu pandemi sürecinde çok daha iyi teşhis etme imkanı bulduk. Mali iyileştirmeler başta olmak üzere sağlık çalışanlarımıza çeşitli müjdeler vermek için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VERİLEN MÜJDELERDE SON DURUMU AÇIKLADI

Sağlık çalışanlarına 5 müjde duyurusu yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “14 Mart’ta sağlık çalışanlarımız için 5 müjdenin duyurusunu yapmıştık. Bunların ilki sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili yasal düzenlemeydi. Komisyon aşaması biten bu düzenleme bayramdan sonra inşallah yasalaşacak. İkinci müjdemiz meslek sorumluluk kuruluydu. Bu düzenleme ile mesleki nedenlerle doktorlara açılacak olan tazminat davalarının değerlendirilmesi Sağlık Bakanlığı’ndaki bir kurulda yapılacak.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MALİ İYİLEŞTİRME

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirileceğini de söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir diğer müjdemiz sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesiydi. Bu konuda bir hazırlık gerekiyor ve bunun da çalışması ilgili bakanlık ve kurumlarımız tarafından yapılıyor. En kısa sürede bu çalışmaların neticesini sağlık çalışanlarımız ile paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ NE ZAMAN ÇIKACAK

3600 ek gösterge düzenlemesine dair de bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir de 3600 ek gösterge düzenlemesi meselesi var. Bu konuda da çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 3600 ek gösterge düzenlemesi sadece sağlık çalışanlarını değil çok geniş kesimleri etkileyecek. İnşallah 2022 yılı bitmeden bu düzenlemeye dair de tüm detayları neticelendirip yasalaşmasını sağlayacağız. Bu konuda kararlı olduğumuzu vurgulamak istiyorum.” dedi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@