Mimar Sinan Tarafından Yapılan Mihrimah Sultan Malikanesi Satışa Çıktı!

Mimar Sinan'ın imkansız aşkı Mihrimah Sultan için aşkını göstermek için yaptığı iddia edilen Mihrimah Sultan Malikanesi satışa çıktı. Detaylar haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 30.10.2019 - 11:51 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Mimar Sinan'ın imkansız aşkı Mihrimah Sultan için aşkını göstermek için yaptığı iddia edilen Mihrimah Sultan Malikanesi satışa çıktı. Detaylar haberimizde!

Dünyanın en büyük mimarlarından biri olarak kabul edilen ve ölümsüz çok sayıda eseri ile ölümsüz olan Mimar Sinan tarafından yapılan Mihrimah Sultan Malikanesi satışa çıktı. Mimar Sinan'ın İmkansız Aşkı Mihrimah Sultan İçin Özenle İnşaa Ettiği Malikane Satışta! Osmanlı İmparatorluğu döneminde 3 padişah döneminde de mimarbaşı olarak hizmet veren ve çok sayıda ölümsüz esere hayat veren Mimar Sinan'ın imkansız bir aşk ile bağlı olduğu iddia edilen Mihrimah Sultan için yapılan Mihrimah Sultan Malikanesi satışa çıkarıldı. Farsça'da isminin anlamı Güneş ve Ay olan Mihrimah Sultan ismini taşıyan malikane son derece ilginç bir özelliğe de sahip bulunuyor. Doğum günü 21 Mart olan Mihrimah Sultan için Mimar Sinan tarafından yapılan özel malikane Üsküdar ve Edirnekapı'daki iki camiye 21 Mart tarihinde aynı anda görebilecek bir yerden bakılması durumunda birinin ardından güneş batarken diğerinin ardından ayın doğuşunun görülmesi ile de büyük bir üne sahip bulunuyor. 1548 yılında Mimar Sinan tarafından tamamlanan ölümsüz eseri Mihrimah Sultan Malikanesi satışa çıktı. Lüks Konut Uzmanı Sühran Aras tarafından satışa çıkarılan malikane için yeni alıcı beklenmeye başlandı. Konu hakkında Aras yapmış olduğu açıklamasında "1.katında 10 araçlık otopark ve müştemilatın yer aldığı projenin 2.katında Fitness, Sauna, Türk Hamamı, Buhar Odası, Duşlar ve Giyinme Odası, diğer katlarında ise toplam 6 Yatak Odası, 4 Banyo, 3 Salon, 3 Mutfak, 2 Yemek Alanı, 2 Oda ve 1 Dinlenme Odası bulunuyor" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@