MKE Ankaragücü Eryaman Stadı Ne Zaman Açılacak?

İlk olarak Beşiktaş maçına yetişip yetişmeyeceği haberler ile kamuoyunda yoğun yer tutan Ankaragücü Eryaman Stadı aradan geçen uzun zamana rağmen ne yazık ki hala açılmadı. Peki, Eryaman Stadı ne zaman açılacak?

MKE Ankaragücü Eryaman Stadı Ne Zaman Açılacak?

İlk olarak Beşiktaş maçına yetişip yetişmeyeceği haberler ile kamuoyunda yoğun yer tutan Ankaragücü Eryaman Stadı aradan geçen uzun zamana rağmen ne yazık ki hala açılmadı. Peki, Eryaman Stadı ne zaman açılacak?

Ankara takımları arasında yer alan ve Ankara'yı birinci ligde temsil eden MKE Ankaragücü stadyumu ne yazık ki halen tamamlanamadı.Kulüp maçlarını Osmanlıspor sahası olan Yenikent Stadyumu içerisinde oynuyordu ancak bu stadın da zemininde yaşanan sorun kulübün krize girmesine neden oldu. MKE Ankaragücü kulübü yaşanan sorunlara dikkat çekmek adına yeni bir açıklama yayımladı. Kulüp tarafından yayımlanan açıklamalar şu şekilde;Ankaragücü Maçlarını Neden Dış Sahalarda Oynuyor?"Beşiktaş karşılaşması için ani bir karar ile oynanamaz raporu verilen Yenikent Stadyumu'nun zemini, bugün itibarıyla 46 gündür müsabaka oynamaya elverişli hale getirilememiştir. Kulübümüz, Yenikent Stadyumu'nda sadece müsabakalarını oynamaktadır.Stadyumun tüm bakım, onarım, tadilat ve yenileme çalışmaları Osmanlıspor ve görevlileri tarafından yapılmaktadır. Yenikent Stadyumu'nun zemininin müsabaka oynanmasına uygun hale getirilmesi kulübümüzün sorumluluğunda değildir. Ancak, Yenikent Stadyumu’nda müsabaka oynanmaması en çok kulübümüze zarar vermektedir.Gerek takımımızın her müsabakayı şehir dışında oynaması nedeniyle doğan masraflar ve oynanan stadyumlara ödenen kira bedelleri gerek ise takımımızda oluşan yorgunluk kulübümüzü maddi manevi zarara uğratmaktadır. Taraftarımızın takımını desteklemek için yollara düşmesi de bizleri ayrıca endişelendirmekte ve üzmektedir."MKE Ankaragücü Eryaman Stadı Neden Açılmıyor?"MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak Eryaman Stadyumu'nun tahsisi için yoğun bir çalışma içerisindeyiz ve adım adım stadyumun inşasını takip etmekteyiz. Yetkililer tarafından eylül ayından beri her ay stadyumun inşasının biteceği belirtilmekte olsa da halihazırda stadyum tamamlanamamıştır.İş sahibi Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin stadyumun artan kapasitesi nedeniyle yüklenici firma ile ihtilaf yaşadığı, yüklenici firmaya ödeme yapılmamasının stadyumda yeterli hızda çalışma yapılmamasına sebebiyet verdiği tarafımızdan gözlemlenmiştir.Maalesef Eryaman Stadyumu'nun yapımı hususunda da görev ve yetkimiz bulunmadığından yaptırımda da bulunamıyoruz. Konu ile ilgili başta Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ilgilileri ile görüşme halinde olmamıza rağmen henüz stadyum inşası tamamlanamamıştır."MKE Ankaragücü Stadı Ne Zaman Açılacak?Ankaragücü yeni stadyumu açılış tarihi için halen net bir tarih açıklanmadı ancak MKE Ankaragücü yönetimi 2019 yılını kendi stadyumlarında karşılamak istiyorlar.Emlak365.com Özel İçerik