MKYK Üyesi Şamil Tayyar Zam İsteyen Milletvekillerine Yüklendi: 2022 Maaşınızdan Feragat Edin!

Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından emekli milletvekili maaş zamlarını az bulan milletvekillerine yüklendi. Tayyar, tepki gösteren milletvekillerine 2022 maaşlarından vazgeçmelerini önerdi.

MKYK Üyesi Şamil Tayyar Zam İsteyen Milletvekillerine Yüklendi: 2022 Maaşınızdan Feragat Edin!

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, sosyal medya hesabı üzerinden emekli milletvekili maaşlarına düşük zammı savunan görevdeki millet vekillerine tepki gösterdiği bir ileti dizisi yayınladı.

Kendi de emekli milletvekili olan Tayyar, Twitter hesabından yüzde 30.5 zam alan milletvekillerinin, yüzde 14.4 zam alacak olan eski milletvekili maaşlarını tartışmasını tartışmasına şaşırdığını belirtti.

'' ŞAKA GİBİ ''

MKYK üyesi ve emekli milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

'' Maaşı en yüksek memur maaşına endeksli olduğu için ilk 6 ay yüzde 30.5 zam alacak kimi aktif vekillerin, maaşı Cumhurbaşkanı maaşına endeksli olduğu için yılda bir kez yüzde 14.4 zam alacak emekli vekilleri tartışmaya açması şaka gibi. Gelin hepsini sıfırlayalım. Var mısınız? ''

şamil tayyar

'' 2022 ZAMMINDAN FERAGAT EDİN ''

Görevdeki milletvekillerinin düşük zam konuşmalarına tepki gösteren Tayyar, bir sonraki tweetinde şu sözleri söyledi:

'' Özellikle sözüm muhalif vekillere. Cumhurbaşkanı maaşına 2022 için toplam yüzde 14.4 zam yapıldığında kıyamet kopardınız. Şimdi maaşlarınıza sadece ilk 6 ay için yüzde 30.5 zam yapılacak. Madem zor dönemden geçiyoruz, iktidarla el ele verin, 2022 zammından feragat edin. Ne dersiniz? '' dedi.

şamil tayyar 2

Şamil Tayyar, görevdeki milletvekillerine söylemlerini desteklemeleri için 2022 zammından feragat etmelerini önerdi.

SONRAKİ HABER