Motokuryeler Çalışıyor Mu 24 Ocak? Getir, Trendyol Hızlımarket, Hepsiexpress, Yemeksepeti Sipariş Getirecek Mi?

Yoğun kar yağışı nedeniyle kısa sürede siparişleri eve ulaştıran motokuryeler çalışıyor mu araştırılıyor. Getir, Trendyol Hızlımarket, Hepsiexpress kuryelerinin çalışma durumları ortaya çıktı.

Gündem 24.01.2022 - 17:29 24.01.2022 - 17:29 Büşra Uluşen

Türkiye genelinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle ulaşım başta olmak üzere birçok sektörde aksamalar yaşanıyor. Olumsuz hava şartları trafiği felç ederken vatandaşlar adeta hayatta kalma mücadelesi veriyor. 

Olumsuz hava şartlarında da evden verilen siparişleri yetiştirmek için canla başla çalışan motokuryelerin hayatı da büyük oranda tehlikeye atılıyor. Kuryeler, buz tutan yollarda motorlarıyla verilen siparişi en kısa sürede adrese teslim etmek için hem havayla hem de zamanla yarışıyor. 

İstanbul başta olmak üzere birçok bölgede çeşitli sektörler tatil edilirken vatandaşlar motokuryelerin hizmet verip vermediği konusunda araştırma yapıyor. 

24 OCAK MOTOKURYELER ÇALIŞIYOR MU?

İnternet alışverişlerinde en hızlı teslimatı sağlayan motokuryelerin 24 ocakta çalışıp çalışmadığı merak konusu oldu. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşım ile hava şartları nedeniyle motosiklet ve elektrikli scooter kullanmanın yasaklandığını belirtti. Ancak karar şu an sadece 24 Ocak tarihini kapsıyor. 

getir kurye

Edinilen bilgilere göre Getir, Yemekseperi ve Trendyol Hızlımarket kuryelerinin büyük bir çoğunluğu bugün hizmet vermeyecek. Kuryelerin çalışma durumu 25 Ocak 2022 Salı günü hava durumu şartlarına göre yeniden belirlenerek hizmet verme konuları yeniden görüşülecek. 

GETİR KURYELERİ ÇALIŞIYOR MU?

Market alışverişlerinde tercih edilen Getir firması dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, İstanbul'da saat 22.00'den itibaren motorlarla, 22.50'den itibaren ise binek araçlarla Getir'den sipariş almayı durduklarını duyurdu. Bu saatlerde serviste olan motosiklet ve araçların depolara dönmeleri konusunda çağrıda bulunan Getir, faaliyetlerine bir süre ara verdiğini açıkladı. 

trendyol motokurye

TRENDYOL KURYELERİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Trendyol Hızlı Market de mobil uygulama üzerinden yaptığı açıklamada ''olumsuz hava koşulları nedeniyle randevulu teslimatlarımızda gecikme yaşanabilir'' ifadeleri kullanıldı. 

Öte yandan Migros Hemen ile İsteGelsin uygulamalarının satışlarına devam ettiği öğrenildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@