Motorinden Sonra Bir İndirimde Benzine! Ankara, İstanbul İzmir'de Fiyatlar Değişti

Motorin fiyatlarına yapılan indirimin hemen ardından bir indirim haberi de benzin fiyatları için geldi. Benzinin litre fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 58 kuruş indirim yapıldı.

Gündem 01.12.2021 - 16:30 01.12.2021 - 16:30 Mustafa Karagöz

Akaryakıt fiyatları brent petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle düşmeye devam ediyor. Kısa süre önce EPGİS tarafından ilan edilen motorin indiriminin ardından bir basın açıklaması daha geldi ve benzin litre fiyatlarına indirim yapıldığı açıklandı. 

BENZİN LİTRE FİYATLARINA BÜYÜK İNDİRİM

Küresel piyasalara brent petrol fiyatlarında büyük bir değer kaybı oluştu. Yeni varyantlar ülkelerin sınırlarını kapatması ve yüksek vakalar nedeniyle oluşan endişelerin brent petrol fiyatlarında yaşanan değer kaybının ana nedeni olarak gösteriliyor. Brent petrol fiyatlarının düşmesinin ardından ise akaryakıt fiyatlarına da indirimler geldi. 

Yapılan son indirim haberi benzin için oldu. EPGİS resmi açıklamayı sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaştı. 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, benzin fiyatlarına 58 kuruşluk indirim yapıldığı açıklandı. 58 kuruşluk indirim doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacak. EPGİS indirimlerin gece yarısından itibaren geçerli olacağını ve sürücülerin 00.00'dan itibaren indirimli fiyat tarifesiyle ödeme yapacak. 

EPGİS resmi açıklamasında "Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 02/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 58 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir." ifadelerini kullandı. 

FİYAT TARİFESİ ANKARA İSTANBUL İZMİR

İndirim öncesinde Ankara'da 9.74 TL olan bir litre benzin 2 Aralık Perşembe gününden itibaren 9.16 TL'den satılmaya başlanacak. İstanbul'da ise benzinin litresi 9.69 TL'den 9.11 TL'ye düştü. İzmir'de ise benzinin litresi 2 Aralık'tan itibaren 9.18 TL olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@