MSB 2020 Yılı Bedelli Askerlik Kılavuzu! Başvuru Tarihleri, işlemleri ve Bedelli Askerlik Ücreti

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı bedelli askerlik kılavuzunu yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan kılavuzda 2020 yılında bedelli askerlik yapmak için başvuruda bulunacak vatandaşların dikkat etmeleri gereken hususlar yer aldı.

GÜNDEM 16.01.2020 - 11:22 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı bedelli askerlik kılavuzunu yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan kılavuzda 2020 yılında bedelli askerlik yapmak için başvuruda bulunacak vatandaşların dikkat etmeleri gereken hususlar yer aldı.

2020 yılı bedelli askerlik başvuru kılavuzunda yer alan tüm detayları maddeler halinde aşağıda siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 2020 YILI BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURU TARİHLERİMilli Savunma Bakanlığı 2020 yılında bedelli askerlik başvurusunda bulunacak olan vatandaşların, başvurularını 31 Aralık 2020 saat 18:00'e kadar tamamlamaları gerektiğini duyurdu. Başvuru işlemlerine ilişkin yapılan bilgilendirme açıklamasında ise, "Başvuru; yükümlülerin yoklamalarını yaptırmalarını, bedelli askerlik tercihinde bulunmalarını ve belirtilen bedelin tercih tarihinden itibaren iki ay içerisinde ödenmesini içermektedir. Bu nedenle yoklamasını yaptırmayanların öncelikle "Askerliğe Elverişlidir" sağlık kararı almış olması gerekmektedir." ifadeleri yer aldı. Kimler Bedelli Askerlik Başvurusu Yapamazlar?Bedelli askerlik için fiili olarak askerlik hizmeti başlayanlar, yoklama kaçağı ve saklılar bedelli askerlik için başvuruda bulunamayacaklar. BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURU ÜCRETİ 2020Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı kılavuzda, bedelli askerlik başvuru ücretini açıkladı. Bakanlık yükümlülerin 30 Haziran 2020 (dahil) saat 18:00'e kadar ödeyecekleri bedel 35.054,64 TL'dir. Ayrıca bu tarihten sonra yapılacak ödemeler için yeni zamlı fiyat duyurulacak. Bedelli askerlik ödemeleri iraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT Şubelerine veya mal müdürlüklerine yapılabilecek. Kura İşlemleriBedelli askerlik için ayrılan kontenjanın dolması halinde bedelli askerlik yapacaklar kura işlemleri sonucunda belirlecek. Bedelli askerlikten yararlanacak yükümlülerin kimlikleri, celp ve sevk dönemleri ile temel eğitimi yapacakları birlikleri Ocak 2021 ayında e-Devlet ve askerlik şubelerinden duyurulacak.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@