MSB'den Son Dakika Açıklaması: Pençe Kilit Operasyonundan Acı Haber Geldi, 3 Askerimiz Şehit Oldu, Yaralı Askerler Var!

MSB son dakika şehit haberi verdi, Türkiye'nin yüreğine bir kere daha şehit ateşi düştü. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması...

Gündem 24.05.2022 - 12:55 24.05.2022 - 12:59 Gülcan Özer

Pençe Kilit Operasyonu son dakika açıklaması ile yüreklere ateş düşüren şehit haberi geldi. Türkiye'nin sınır bölgesindeki güvenliğini sağlamak ve terör unsurlarını yok etmek amacı ile Kuzey Irak bölgesinde askeri operasyon başlatılmıştı. 

Bu operasyonlar kapsamında Kuzey Irak bölgesinde denetimlerde bulunan Türk askerlerine yönelik olarak terör mensupları tarafından gerçekleştirilen hain saldırı sonrasında 3 askerimiz şehit düşerken, 4 askerimiz ise yaralandı. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI SON DAKİKA ŞEHİT HABERİ: PENÇE KİLİT OPERASYONU BÖLGESİNDEN ACI HABER GELDİ! 

MSB tarafından yapılan son dakika açıklaması ile "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz" yüreklere yangın salan şehit haberi son dakika olarak duyuruldu. 

Yaralı askerlerimizin tedavilerine devam edildiği açıklanırken şehit düşen askerlerin kimlikleri ise henüz açıklanmadı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışma sonrasında yaralanan askerlerin ise tedavilerine başlandığı belirtilirken yaralı askerlerin sağlık durumu hakkında ise bilgilendirme yapılmadı. 

Şehit askerlerimize Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerken, yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. 

 Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@