Mudurnu Şato Evleri Burj Al Babas İçin Mahkeme Kararını Açıkladı!

Konkordato talep eden inşaat şirketleri arasında yer alan Burj Al Babas konkordato talebi hakkında İstanbul 3. Ticaret Mahkemesi iflas kararı için gerekçeli karar metnini açıkladı.

Mudurnu Şato Evleri Burj Al Babas İçin Mahkeme Kararını Açıkladı!

Konkordato talep eden inşaat şirketleri arasında yer alan Burj Al Babas konkordato talebi hakkında İstanbul 3. Ticaret Mahkemesi iflas kararı için gerekçeli karar metnini açıkladı.

Türkiye son dönemde oldukça sıkıntıılı bir süreçten geçerken bu dönemde en büyük zararı inşaat ve konut sektörü gördü.Yükselen faiz oranları elinde parası olanı vadeli mevduat hesabı açarak konut yatırımından uzaklaştırırken, elinde parası olmayanları ise konut kredisi çekerek ev sahibi olma fikrinden uzaklaştırdı. Her iki seçenekte konut satışlarının düşmesine neden oldu.Konkordato İlan Eden İnşaat Firmaları Arttı!Yaşanan tablo içerisinde ne yazık ki konkordato ilan eden inşaat şirketleri sayı olarak büyük bir hızla arttı. Bunlardan biride Mudurnu Şato Evleri olarak anılan konut projesini gerçekleştiren Burj Al Babas oldu.Proje 732 adet villa, 2 kongre merkezi, Alışveriş Merkezi ve otelden oluşan karma konut projesi Bolu bölgesinin en büyük konut yatırımlarından biri olarak öne çıkıyordu.Sarot Group Burj Al Babas İnşaat LTD ŞTİ Neden İflas Etti?Burj Al Babas inşaat şirketinin iflas nedeni olarak ağırlıklı olarak Dubai, Bahreyn ve Katar ülkelerinden konut alan yabancı yatırımcıların taksit ödemelerini geciktirmeleri gösterildi. Yabancı yatırımcıların bazıları aldıkları konutlardan vazgeçerken bazıları da konut taksitlerini ödememeye başladı.Bu da projenin nakit akışında sıkıntılar yaşanmasına neden oldu ve ödemelerde yaşanan gecikmeler şirketin konkordato talebinde bulunmasını tetikledi. 3. Asliye Ticaret Mahkemesi ise şirketin konkordato talebini başarıya ulaşma şansı bulunmaması gerekçesi ile reddederek direkt olarak iflasına karar verdi.Sarot Group Burj Al Babas İflas Kararı Gerekçesi"Şirketin sunmuş olduğu konkordato ön projelerinin uygulamasının mümkün görünmediği, bu aşamada kesin mühlet yönünde hüküm kurulmasının alacaklar bakımından yararlı olmayacağı" dile getirilirken yine aynı karar metninde "Mali durumunu iyileştirme, önceden doğmuş ve gelecekte doğacak borçlarını ödeyebilecek duruma geleceğine dair gerçekçi ihtimalin bulunmadığı, konkordato ön projelerinin uygulamasının mümkün görülmediği" ifadeleri ile iflas kararı açıklandı.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"