Muğla Dalaman'da Orman Yangını Göcek'e Sıçradı, 34 Ev Tahliye Edildi

Dalaman yangın son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Muğla orman yangını yayılırken Bakan Pakdemirli Dalaman ve Göcek yangın hakkında açıklamalar yaptı!

Gündem 11.07.2019 - 08:33 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Dalaman yangın son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Muğla orman yangını yayılırken Bakan Pakdemirli Dalaman ve Göcek yangın hakkında açıklamalar yaptı!

Türkiye'nin ciğerleri yanıyor! Muğla Dalaman'da başlayan orman yangını rüzgarın etkisi ile kısa sürede yayıldı. Yangın Göcek'e kadar ulaşırken Dalaman'da başlayan yangının kısa sürede Göcek, Kepez ve Taşbaşı mahallerine ilerlediği duyuruldu. Yangın Kısmen Kontrol Altına Alındı! Havanın çok sıcak, nemin düşük ve rüzgarın hızlı olması ile başlayan orman yangını kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Dalaman'da zirai bir tarlada çıktığı anlaşılan yangında ekipler olaya kısa sürede müdahale da bulunmasına rağmen yangının yayılması engellenemedi. Tarım ve Orman Bakanlığı ekipleri güvenlik amacı ile 34 evi hızla tahliye etti. Konu hakkında sabah saatlerinde basın mensuplarına açıklama yapan ve bilgi paylaşımında bulunan Bakan Pakdemirli ""Dalaman'da zirai tarladan çıkan bir yangın... Kayadibi mahallesinde ilerlemesi devam ediyordu.Bu ilerleme durdu. Göcek, kepez ve taşbaşı mahallelerinde ilerlemeler dün itibariyle devam etti. Tabi ki tedbir amaçlı kepez ve taşbaşı mahallelerini boşaltmıştık. Şu an itibariyle mahalleye geri dönüş başladı.Vatandaş yine evlere dönmüş oldu. Ben yurt dışındaydım. İlk çıkış saatinden itibaren takip ettim. Bu yangın çok büyük bir yangın olmamakla birlikte yerleşim yerlerini tehdit ettiği için ciddiye aldığımız bir yangındı.Biliyorsunuz akşsam saatinde helikopter uçuşu olmuyor. Sabahın ilk ışıklarıyla beraber helikopterler çalışmaya katıldı. Ve hala devam ettiriyorlar. Can ve mal kaybımız yok. Sadece içinde kimsenin kalmadığı bir butik otel etkilenmiş gözüküyor" dedi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@