Muğla Datça'da Deprem Gecesi! Ege Denizi Açıklarında Ardı Ardına Depremler Gerçekleşti!

Türkiye'de depremleri son günlerde yoğunlaştığı Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında oldukça hareketli bir gece yaşanmaya devam ediyor. AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından depremlere dair bilgiler verildi. 

GÜNDEM 22.06.2021 - 01:58 22.06.2021 - 01:58

Türkiye'de son günlerde orta şiddetli depremlerle gündeme gelen Muğla'nın Datça ilçesinde yine hareketli bir gece geçiriliyor. Meydana gelen deprem ile alakalı olarak kamuoyuna bilgiler AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından duyuruldu. 

MUĞLA DATÇA DEPREMLE SALLANDI

AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen son dakika bilgisine göre Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında Ege Denizi'nde bir deprem meydana geldi. AFAD'a göre depremin şiddeti 5.3 olarak açıklandı. Saat 01:14'te meydana gelen depremin 14 km derinlikte gerçekleştiği bildirildi. 

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklanan bilgilere göre 01:14'te Akdeniz'de bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğünün ise 5.5 şiddetinde ölçüldüğü bildirildi. Ayrıca depremin 12 km derinlikte meydana geldiği açıklandı. 

ARDI ARDINA DEPREMLER

Öte yandan gerçekleşen depremin ardından küçük sarsıntılar ardı ardına gelmeye başladığı bildirildi. Ege Denizi'nde 5.3 büyüklüğünde depremin meydana geldiği bölgede saat 01:21'de 3.4 büyüklüğünde, saat 01:23'te 2.1 büyüklüğünde, saat 01:25'te 2.1 büyüklüğünde ve saat 01:33'te 2.6 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Gerçekleşen bu depremlerin tamamının merkez üssünün Ege Denizi olduğu bildirldi.

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre gerçekleşen depremler Muğla'nın Datça ilçesi başta olmak üzere çevre ilçelerde ve illerde de hissedildi. Deprem neticesinde resmi makamlara herhangi bir olumsuz bir ihbar gelmediği bildirilirken depremin can ve mal kaybnına neden olmadığı açıklandı. 

AFAD Deprem Dairesi'nin veri sitemine bakıldığında Ege Denizi üzerinde aynı bölgede küçük depremler devam ediyor. Bölgede bulunan fay hattının oldukça hareketli olması çevrede bulunan yerleşim yerlerindeki vatandaşları tedirgin ediyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@