Muğla'ya 120 Milyon Euroluk Dev Turizm Yatırımı Geliyor!

Yabancı ortaklarla işbirliğine giden Edelstaal Group ve Orka Hotels Muğla'da 120 milyon euro yatırım bedeli ile yeni projeye hazırlanıyor.

Emlak Haberleri 06.06.2019 - 15:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Yabancı ortaklarla işbirliğine giden Edelstaal Group ve Orka Hotels Muğla'da 120 milyon euro yatırım bedeli ile yeni projeye hazırlanıyor.

Ankara'da açılan Ankapark projesendin sonra şimdi de dev bir tema park Muğla'da açılmaya hazırlanıyor. Kendilerine İngiliz bir ortak bulan Hollanda merkezli Türk şirketi Edelstaal Group ve Orka Hotels Muğla bölgesine 120 milyon euro yatırımla yeni bir tema park kurmaya hazırlanıyor. 33 Bin Metrekarelik Dev Tema Park Projesi Hayata Geçiriliyor! Yatırım planı hakkında açıklama yapan Edelstaal Group Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Torunoğulları, "Bu yatırımların Türkiye'ye gelmesi yabancıların Türkiye'ye güvenmesinin de önemli bir adımı" dedi. Torunoğulları 33 bin metrekare üzerine kurulacak olan dev projenin Ağustos ayında açılacağını söyleyerek "İngiliz ortağımız J&S Leisures ile geçen yıl Fethiye'de Tema Park projesine başladık. Türkiye başta Hollanda olmak üzere yurt dışında önemli sayılabilecek bir pazar payına sahip.Hollanda'dan bu yıl 1.5 milyon turistin ülkemize geleceği öngörülüyor. Water World Tema Parkı'nın ağustos ayında açılışını yapacağız. İngilizlerle yapılan bu yatırım Türkiye'ye güvenmenin en büyük örneklerindendir. Rus ve Avrupalı ortaklarımızla 4 yeni otel projelerimizi de devreye sokacağız" diye konuştu.Yatırım Projesi 6 Yıl Önce PlanlandıEdelstaal Group Yönetim Kurulu Üyesi ve DEİK Turkiye - Hırvatistan İş Konseyi 2'nci Başkanı Ercan Torunoğulları yapacakları yatırım ile ilgili bilgi vererek İngiliz Gayrimenkul şirketi ile ortaklık kurduklarını söyleyerek "Projeye 6 yıl önce karar verdik.Tur operatorü Thomas Cook'un yöneticileri bizden böyle bir yatırım talep etmesiyle çalışmaya başladık. İngiliz Gayrimenkul şirketi bizimle ortak oldu ve tamamı yurtdışından gelen sermaye ile hayata geçirildi. Ülkemize güveniyoruz. Yatırımlarımızın büyük bölümü Türkiye'de" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@