Muhalefet Erken Seçim Çağrısı Yapmıştı, AK Parti'den Resmi Açıklama Geldi! Türkiye Seçime Mi Gidiyor?

Dün acil bir toplantı yapan muhalefet partileri ve Millet İttifakı partileri CHP ile İYİ Parti hükümete erken seçim çağrısı yapmıştı. AK Parti'den ilk resmi açıklama geldi. Erken seçim olur mu?

Gündem 18.11.2021 - 07:58 18.11.2021 - 07:59 Gülcan Özer

Millet İttifakı ortakları olan CHP ve İYİ Parti liderleri dün acil bir toplantı düzenlemiş, toplantı sonrasında hükümete erken seçim çağrısı gelmişti. Muhalefetin yaptığı erken seçim çağrısına AK Parti'den ilk yanıt geldi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından dün yapılan toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasında ülkenin içinde olduğu ekonomik durum gerekçe gösterilerek erken seçim çağrısı yapılmıştı. Daha öncede muhalefet tarafından farklı zamanlarda erken seçim talebi gündeme taşınmıştı. 

ERKEN SEÇİM OLACAK MI, TÜRKİYE ERKEN SEÇİME Mİ GİDİYOR?

Muhalefetin son dönemde sık sık gündeme taşıdığı erken seçim çağrılarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yapmış olduğu açıklamalarında "erken seçim gündemimizde yok" diyerek yanıt vermişti. Yeni yapılan erken seçim çağrısına ise bu sefer AK Parti adına resmi açıklama AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tarafından yapıldı. 

bülent turan seçim açıklaması

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Turan "Türkiye’nin #ErkenSeçim gibi bir gündemi yok. Seçimler zamanında yapılacaktır! Türkiye, size rağmen, önündeki tüm engelleri aşma iradesine ve kararlılığına sahiptir. Bu gündeminizin hiç kimseye faydası yok" diyerek Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu paylaşımına etiketli. Yapılan açıklama ile AK Parti bir kere daha muhalefetin erken seçim talebini reddetmiş oldu. 

TÜRKİYE GENEL SEÇİMLERİ NE ZAMAN, ERKEN SEÇİM OLMAZSA TÜRKİYE'DE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ NE ZAMAN?

Erken seçim çağrılarını bir kere daha reddeten hükümet seçimlerin zamanında yapılacağını vurguladı. Normal takvim içerisinde Türkiye'de seçimler 18 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@