Muhalefete oy verecekler kimi aday olarak istiyor? Erdoğan'ın karşısına kim çıkarsa kazanır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına hangi muhalefet lideri çıkarsa seçimde başarılı olur? Kılıçdaroğlu, Akşener, Yavaş ve İmamoğlu'ndan en fazla öne çıkan isim kim? Kim seçimi kazanır?

Gündem 13.04.2022 - 15:58 13.04.2022 - 16:00 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı halen büyük tartışma konusu. Kimin cumhurbaşkanı adayı olacağına ilişkin gündemde birçok iddia yer alırken son açıklama ise cumhur ittifakı kanadıandan gelmişti. Bu iddiaların artması ve bazı isimlerin daha fazla konuşmasının başlandığı bu süreçte bir değerlendirmede Sözcü Gazetesi köşe yazarı Deniz Zeyrek'ten geldi. 

ERDOĞAN'IN KARŞISINA KİM ÇIKARSA BAŞARILI OLUR?

Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına hangi adayın çıkması durumunda başarılı olacağına ilişkin değerlendirmede bulunan Deniz Zeyrek 4 ismin adaylığını tek tek yorumladı. Hangi ismin en güçlü aday hangi ismin ise seçmen tarafından istenildiğine dair değerlendirmelerde bulunan Zeyrek yazısına şu ifadelere yer verdi. 

Kemal Kılıçdaroğlu

Zeyrek ittifak için en güçlü adayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Yazısında ise Kılıçaroğlu'nun adaylığına ilişkin "Cumhurbaşkanı olmayı çok istiyor ama “Tayyip Erdoğan'a karşı kazanamaz” önyargısını bir türlü kıramıyor." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun kararını son virajda halkın eğilimine bakarak vereceğini söyledi. 

Meral Akşener

İYİ Parti Lideri Akşener'in Başbakan olacağını açıkladığını ifade eden Zeyrek ancak aday olmasının şaşırtıcı olmayacağını söyledi. Akşener'in adaylık için en büyük dezavantajının ise Kürt oyları olduğu belirtildi. 

Ekrem İmamoğlu

Zeyrek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun en büyük adayı olduğunu söyledi. Değerlendirmesinde ise "Cumhurbaşkanı olmayı çok istiyor ama CHP'ye rağmen aday olamayacağını da biliyor. Aday, CHP yönetimince belirlenirse şansı olmayabilir ama halkın eğilimleri belirleyici olursa en güçlü adaya dönüşebilir." dedi. 

Mansur Yavaş

Ünlü gazeteci Mansur Yavaş'ın adaylığı için ise Zeyrek; sessiz sakin, kavgadan uzak, yapıcı tavrının grafiğini yükselttiğini söyledi. Yavaş'ın adaylığı için en büyük dezavantaj ise ülkücü yanının ağır basması, belediyede ülkücülerle çalışmayı tercih etmesi ve Kürt oyları olarak gösterildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@