Muhalefetin Ortak Cumhurbaşkanı Adayı Kim? İkinci Ekmeleddin Tartışmaları Alevlendi

Can Ataklı muhalefetin ortak Cumhurbaşkanı adayını açıkladı, sosyal medya yıkıldı. Muhalefetin ortak adayı kim olacak, Cumhurbaşkanı adayı açıklandı mı?

Gündem 27.09.2021 - 14:20 27.09.2021 - 14:25 Gülcan Özer

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı uzun süredir gündemde olan "muhalefetin Cumhurbaşkanı Adayı kim olacak?" sorusuna yanıt verdi. Can Ataklı daha önce de 1994 senesinde Erdoğan ile rakip olan İlhan Kesici ismi gündeme bomba gibi düştü. 

Daha önce Meral Akşener tarafından yapılan "Ben Cumhurbaşkanı adayı değil, Başbakan adayıyım" açıklaması sonrasında siyaset kulislerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi öne çıkmıştı. 2023 seçimleri için Cumhurbaşkanı adayı isimleri hakkında kulis haberleri yakından takip edilmeye devam ediliyor. 

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İÇİN MUHALEFETİN ORTAK ADAYI KİM?

Meral Akşener tarafından yapılan adaylık açıklaması sonrasında gözler bir kere daha muhalefetin ortak aday tartışmaları alevlendi. Muhalefetin ortak adayı konusunda son iddia ise Can Ataklı tarafından ortaya atıldı. 

Korkusuz Gazetesi köşesinde bugün kaleme alınan yazısında Ataklı “Kesici ile gerekli görüşmeler yapıldı. Kesici muhalefet liderlerine anayasal değişikliklerin yapılması sırasında nasıl bir yönetim uygulayacağını, Cumhurbaşkanlığı görevini nasıl yürüteceğini anlattı, karşılıklı mutabakat sağlandı. Peki, açıklama ne zaman yapılacak? Bilemem, ama ben yaptım işte” diyerek muhalefetin ortak adayının İlhan Kesici olacağını iddia etti. 

Açıklama sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşerken pek çok kişi böyle bir adayın ikinci Ekmeleddin vakası olacağını iddia etti. Hatırlanacağı üzere daha öncede muhalefet ortak aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu aday gösterilmiş, Erdoğan son derece rahat bir zafer elde etmişti. İlhan Kesici iddialar üzerine henüz bir açıklamada bulunmadı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@