Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas'ta Doğup Büyüdüğü Ev Müze Olacak!

Geçirdiği helikopter kazası sonrası hayatını kaybeden Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Muhsin Yazıcıoğlu'nun evi müze haline getirilecek! Büyük Birlik Partisi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu bugün bile hala tartışılan bir helikopter kazası sonrasında vefat eden Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas'ta doğup büyüdüğü ev koruma altına alındı.

Emlak Magazin 25.06.2019 - 12:37 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Geçirdiği helikopter kazası sonrası hayatını kaybeden Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Muhsin Yazıcıoğlu'nun evi müze haline getirilecek!

Büyük Birlik Partisi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu bugün bile hala tartışılan bir helikopter kazası sonrasında vefat eden Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas'ta doğup büyüdüğü ev koruma altına alındı. Sivas Valisi Salih Ayhan Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğup büyüdüğü evi ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamada bulundu. Ev Tadilat Edilerek Müze Haline Getirilecek Yazıcıoğlu'nun doğup büyüdüğü Sivas'ın Şarkışla ilçesi Elmalı köyünde bulunan evi ziyaret eden Sivas Valisi Salih Ayhan evi valilik olarak koruma altına alacaklarını açıkladı. 

Ayhan açıklamasında merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğup büyüdüğü evi valilik olarak koruma altına alacaklarını, evi kısa sürede onaracaklarını söyledi. Evi ziyaret eden ve bahçesinde incelemelerde bulunan Ayhan evin geçmişi hakkında bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu. Ayhan evi elden geçirdikten sonra Muhsin Yazıcıoğlu'nun kişisel eşyalarının ve resimlerinin de yer alacağı bir müze haline getireceklerini dile getirdi.  Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@