Muhteşem Bir Eve Sahip Olmak İçin Dekorasyon Önerileri

Başta yeni evli çiftler olmak üzere pek çok insan ister harika bir eve sahip olmak. İşten eve geldiği zaman huzur bulacağı ve ev hayatında da yorulmayacak bir ortamda yaşamak ister.

DEKORASYON 28.03.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Başta yeni evli çiftler olmak üzere pek çok insan ister harika bir eve sahip olmak. İşten eve geldiği zaman huzur bulacağı ve ev hayatında da yorulmayacak bir ortamda yaşamak ister.

Kimilerine göre ise çok büyük evler hayal edilir, kimilerine göre ise küçük ama huzurlu.  İşte tam da bu fikirlerde devreye dekorasyoncular ya da tasarım mimarları girer. Kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak tasarımlar yapılarak ve istenilen dekorasyonlar ile döşenerek “harika bir ev nasıl dekore edilir” onu gösterirler.Tabi harika bir eve sahip olmak için modayı da takip etmek gerekir. Çünkü moda tüm yaşantıyı da etkisi atına aldığı için, dekorasyonlar da bunun bir tamamlayacısı olarak düşünülür. E herşey tamamken bir de bütçe girer devreye. Herkesin kesesi farklıdır. Bu yüzden de her keseye uygun harika bir ev yaratmak da yine tasarımcıların elindedir. Peki tasarımcıya gerek duymadan harika bir evi kendiniz yaratmak istiyorsanız ne yapmanız gerekir? İşte cevabı.Yatak Odanızda Kırmızı Renkten Uzak DurunBir evin en rahat kısmı yatak odası olmalıdır. Yatağınıza yattığınız zaman o rahatlığı hissetmeli ve bütün gece boyunca düzenli bir uyku çekmelisiniz. Bu yüzden de kişisel olarak fikirlere bakıldığı zaman başta yatak odası bölümü olmak üzere diğer odalarda da kırmızı renkten uzak durulması gerekiyor.Çünkü kırmızı renk insanlar üzerinde hem tansiyonu yükseltiyor hem de açlık hissi uyandırıyor. Bu da uzmanlar tarafından yapılan küçük bir öneri olarak göz önünde barındırılıyor. Yatak odası için önerilen renk ise; mavi. Çünkü mavi renk ülkemizde başta hastanelerde ve okullarda kullanılsa da özgürlüğü ve rahatlığı simgelediği için yatak odası bölümünde de rahatlıkla öneriliyor.Aydınlatma Sistemine DikkatÇoğu kişi tarafından kişisel ya da araştırma olarak öneriler verilse de harika bir ev sahibi olmanız için öneriler arasında muhakkak aydınlatma sistemini bulursunuz. Çünkü aydınlatma sistemleri başta ev olmak üzere restorantlar, cafeler, oteller gibi insanların çoğunlukla zaman geçirdiği bölümlerde ilgi çekicidir. Sizler de harika bir ev sahibi olmanız için evinizin yüzde 80’ini aydınlatmaya ayırmalısınız. Bu konu da bir uzman sözü ise şöyle söyler; “Yüzde 80 aydınlatma, yüzde 20 ise dekorasyona ayrılmalıdır.”Mobilya Seçiminde Zevkinizi YansıtınMobilya seçimi yaparken sadece mobilyaların tasarımlarına bakarak almak sizin işinizi oldukça zorlaştırır. Asıl yapılması gereken mobilyaları koyacağınız odaların büyüklüğüne ve buna ek olarak alacağınız dekorasyon ürünlerine göre bir dizayn yapılmalıdır. Mesela televizyon köşesi, sehpa bölümü, kitaplık gibi odanın içerisinde yer alacak dekorasyon ürünlerinin yerini belirledikten sonra mobilya seçimini ölçülere göre yapabilirsiniz. Bu da uzmanların sunduğu harika bir eve sahip olmanız için fikirler arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@