Müjde! Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü

Günlerdir beklenen büyük müjde geldi. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları düştü. Yapılan güncelleme ile beraber konut kredisi faiz oranı yüzde 0,98 seviyesine çekildi. 

Emlak Haberleri 10.05.2018 - 12:01 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Günlerdir beklenen büyük müjde geldi. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları düştü. Yapılan güncelleme ile beraber konut kredisi faiz oranı yüzde 0,98 seviyesine çekildi. 

Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,98 Olarak Duyuruldu Büyük bir heyecanla beklenen büyük müjde sonunda geldi. Ziraat Bankası yöntemi beklendiği gibi konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1 seviyesinin altına çekerek yüzde 0,98 olarak güncelledi.Ev satın almak için konut kredisi faiz oranlarının düşmesini bekleyen vatandaşın önündeki en büyük engelde böylelikle kaldırılmış oldu. Tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirim ile birleşen bu büyük müjde ile beraber konut satışlarında patlama yaşanması bekleniyor. Özellikle de konut kredisi avantajı konut satış rakamlarını büyük oranda etkileyecek.

Sırada Halkbank ve Vakıfbank VarZiraat Bankası konut kredisi faiz oranları düştü haberi gündeme bomba gibi düşerken aynı müjdenin Halk Bankası konut kredisi ve Vakıfbank konut kredisi paketleri içinde verilmesi bekleniyor. Anlık gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz, haberin detayları geldikçe emlak365.com olarak paylaşımlarımız devam edecek.Ziraat Bankası İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Zaman Başlayacak?Pazartesi günü itibari ile Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi çekmek isteyen kişiler yüzde 1,23 yerine yüzde 0,98 faiz oranı ile konut kredisi çekecek. 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi çeken kişiler bu oranlar sayesinde aylık 3,197,37 lira yerine 2,841,74 lira ödeyecekler Yani toplamda 383 bin 684 lira yerine ceplerinden 341 bin lira çıkacak. Toplamda 42 bin liralık bir avantaj söz konusu...Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Açıklaması "Ziraat Bankası konut piyasasında özellikle son 3 yılda gösterdiği güçlü büyüme performansı sayesinde pazar payını sürekli büyüterek 2018 yılı ilk çeyreği sonu itibariyle yaklaşık yüzde 25 seviyesine ulaştırmıştır.Yaklaşık 200 milyar TL büyüklüğe sahip konut kredisi piyasasında; 2016 ve 2017 yıllarında sağlanan büyümenin yaklaşık yüzde 50’si Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilmiş olup, 2018 yılının ilk çeyreğinde de aynı trendin devam ettiği görülmektedir.Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası, bugün öncü bir adım daha atarak 11.05.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde; 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık %0,98 olarak belirlemiştir." TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projeleri ve satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ


Gelişmelerden Haberdar Olun

@