Müjdeyi Bakan Turhan Verdi! Ankara Antalya Hızlı Tren Projesi Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Ankara Antalya Yüksek Hızlı Tren Hattı projesi için önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 17.01.2019 - 22:30 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Ankara Antalya Yüksek Hızlı Tren Hattı projesi için önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Antalya'yı yakın gelecekte İzmir'e otoyolla ve hızlı trenle bağlamayı da planlıyoruz. Bununla ilgili proje çalışmalarımız devam ediyor. Onları da önümüzdeki dönemde yatırım programına alarak yapım çalışmalarına başlayacağız." diyerek yeni müjdeler verdi. Antalya'da Serbest Bölge Köprülü Kavşağı'nda incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü ekiplerinden kavşak hakkında bilgi aldı ve burada bir dizi denetimde bulundu. Ankara Antalya YHT Projesi İçin Çalışmalar Var!Bakan Turhan Ankara Antalya arasına hızlı tren yapmayı planladıklarını söyleyerek "Antalya'yı yakın gelecekte İzmir'e otoyolla ve hızlı trenle bağlamayı da planlıyoruz. Bununla ilgili proje çalışmalarımız devam ediyor. Onları da önümüzdeki dönemde yatırım programına alarak yapım çalışmalarına başlayacağız" açıklamasında bulundu. Bakan Turhan büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten köprülü kavşağı hakkında da açıklamada bulunarak "Yaz aylarında bu zemin kavşağı, mevcut trafiği geçirmekte çok zorlanan, trafik akışında tıkanıklıklara neden olan bir kavşaktı. Burayı köprülü kavşak haline getiriyoruz. İnşallah önümüzdeki bir kaç ay içerisinde köprülü kavşak tamamlanarak, kesintisiz trafik akım koşullarına hizmet verecek." dedi. Alanya Çevre Yolu çalışmaları hakkında da bilgi veren Bakan Turhan "Antalya'da giderek artan turist sayısı, buna bağlı olarak oluşan trafiğin yollarımıza getirdiği ilave yükü hafifleterek, ulaşımı daha rahat, konforlu, ekonomik ve kısa süreli hale getirerek turizme hizmet ediyoruz.Bölgede yetişen tarım ürünlerini ülkemizin diğer bölgelerine ve yurt dışına bağlayan limanlarımızı, yollarımızı iyileştirme adına önemli çalışmalar yapmaktayız. Bunların önemli bir kısmı tamamlandı." dedi. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@