Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi 2021 Yayımlandı! 624 Mülki İdare Amirinin Görev Yerinde Değişiklik

624 Mülki İdare Amirinin görev yerleri değişti. 20 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan karar ile görev yeri değişen mülki idare amirleri listesi!

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi 2021 Yayımlandı! 624 Mülki İdare Amirinin Görev Yerinde Değişiklik

20 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Karar (Karar: 2021/412) kapsamında 624 mülki idare amirinin görev yerleri değişti. Devletin üst düzey kadrolarında yapılan değişiklik büyük yankı uyandırırken görevden alınan isimler ve görev yeri değişen mülki idare amirleri de merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile yayımlanan kararname kapsamında İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Kaymakamlar, Strateji Geliştirme Bakanlığı, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda kurum, kuruluş ve devletin üst düzey kadrosunda önemli görev değişiklikleri yapılmış oldu.

KAYMAKAM YER DEĞİŞİKLİĞİ 2021

Pek çok kamu kurum ve kuruluşu kadrolarında yapılan görev değişimleri yanı sıra çok sayıda ilin Kaymakamı da söz konusu atama kararnamesi kapsamında yer değişikliği kararı ile il değiştirmiş oldu. Belirli aralıklarla yapılan görev değişimleri ile Kaymakamların yurdun farklı yerlerinde görevlendirmelerine yer verilirken yine aynı kapsamda başarılı performans gösteren kaymakamların büyük şehirlere atanarak ödüllendirilmesi de sağlanmış oluyor.

mülki-idare-listesi-1

mülki-idare-listesi-2

mülki-idare-listesi-3

MÜLKİ İDARE AMİRLERİ ATAMA KARARNAMESİ 2021 LİSTESİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Atama kararnamesi kapsamında büyük illerin ilçe kaymakamlıkları için görev değişimlerine yer verildi. İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak görev alan Kemalettin Sakin İller İdaresi Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı görevine atanırken Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak görev yapan Doğan Dinç ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak atandı.

Atama bekleyen mülki idare amirlerinin yakından takip ettikleri Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Karar (Karar: 2021/412) Resmi Gazete ile yayımlanarak görev değişimleri bugünden itibaren yapılacak olan görev devir törenleri ile kademeli olarak hayata geçirilecek. Görev yeri değişen mülki idare amirleri yeni görev yerlerine doğru yola çıkarken görevlerini yerlerine gelen yeni isimlere düzenlenen törenlerle teslim edilecek.

Kaymakam Yer Değiştirme kararnamesi olarakta anılan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi içerisinde kaymakamların görev yeri değişimleri yanı sıra aynı zamanda devletin resmi kurumlarında üst düzeyde görev alan bürokratların da yer değiştirme kararlarına yer veriliyor.