Murat Kurum Açıkladı "Yeni Moskova Projesi İçin Umutluyuz"

Moskova Proestate Uluslararası Emlak Fuarı kapsamında düzenlenen organizasyona katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 20.09.2018 - 08:56 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Moskova Proestate Uluslararası Emlak Fuarı kapsamında düzenlenen organizasyona katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Moskova Proestate Uluslararası Emlak Fuarı organizasyonuna katıldı. Organizasyon kapsamında Türk firmaların standlarını ziyaret eden Murat Kurum aynı zamanda Rus Mevkidaşı ile büyük önem taşıyan Yeni Moskova Projesi hakkında önemli görüşmelerde bulundu. 150 Milyon Metrekarelik Dev İnşaat Büyük Bir Fırsat Kapısı Olacak Türk inşaat şirketleri başta Rönesans İnşaat olmak üzere Rusya inşaat pazarında büyük yatırımlara imza atmaya devam ediyor. Bakan Murat Kurum'un ziyareti bu nedenle büyük önem taşıyor. Bakan ikili görüşmelerinde hayata geçirilecek Yeni Moskova Projesi hakkında toplantılara ağırlık verdi ve Türk firmaların bu pastadan en büyük payı alması için çabaladı. İşte Murut Kurum tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan görüşmeler hakkındaki değerlendirme mesajları;Moskova Proestate Uluslararası Emlak Fuarı’na katılarak ülkemizi temsil ettik, Türk firmalarımızın gördüğü yoğun ilgiye bizzat şahit olduk. Ayrıca müteahhitlerimizin Rusya’daki çalışmalarına katkıda bulunmak ve ülkemize yatırım çekmek adına bir dizi görüşme gerçekleştirdik.Rus mevkidaşım Sayın Vladimir Yakushev ve Rus heyeti ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler oldukça verimli geçti. Bu görüşmelerin neticelerinin iki tarafın da kazanacağı ortak çalışmalarla taçlanacağına inanıyoruz.İnşasında aktif rol almayı hedeflediğimiz, 150 milyon m²’lik alana sahip Yeni Moskova Projesi toplantılarımızda ele aldığımız konular arasındaydı. İnşallah Yeni Moskova’nın inşasında Türk müteahhitlerimiz aktif ve büyük rol alacaklar.Rusya ziyaretimizde edindiğimiz izlenimler bir kez daha gösterdi ki Türkiye uluslararası platformdaki prestijini tüm engelleme çabalarına rağmen hızla yukarıya taşıyor. Her türlü spekülasyona rağmen ülkemizin parmak ısırtacak büyüme trendi yurt dışında da takip ediliyor.Moskova ziyaretimizde bizleri misafirperverlikle ve samimiyetle karşılayan başta mevkidaşım Sayın Vladimir Yakushev'e ve Rus heyetine teşekkür ediyorum. Ülkemizi bu önemli organizasyonda temsil eden İTO ve Emlak Konut GYO A.Ş. yetkililerine başarılı çalışmalar diliyorum.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@