Murat Ongun kimdir, sosyal medyada neden gündem oldu? İBB otobüsündeki olay fotoğrafta yer almıştı

İBB'nin Karadeniz turu sonrasında otobüste çekilen fotoğrafla ilgili konuşan Murat Ongun kimdir sosyal medyada gündem oldu. İşte Murat Ongun hakkında bilgiler.

Gündem 06.05.2022 - 16:23 06.05.2022 - 16:23 Büşra Uluşen

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf karesi Türkiye gündemine bomba gibi düştü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi otobüsünde çekilen fotoğrafta Ekrem İmamoğlu, Murat Ongun, Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, İsmail Say8maz, Akif Beki ve Özlem Gürses yer alıyordu. 

Kamuoyunda gündem yaratan fotoğraf hakkında konuşan İBB Sözcüsü Murat Ongun, söz konusu tartışmaları önemsemediklerini ve medyanın kendi içerisinde çıkardığı tartışmalar olarak nitelendirdiklerini söyledi. Fotoğraf karesinde özellikle Nagehan Alçı'nın bulunması birçok kişi tarafından tepki görürken Ongun, Nagehan Alçı'nın Karadeniz'de çok sevildiğini ve fotoğrafta kişiye değil bütüne baktıklarını söyledi. 

Murat Ongun, bu açıklamalarının ardından Twitter'da gündem oldu. Peki, Murat Ongun kimdir?

ibb fotoğraf

Murat Ongun kimdir?

Murat Ongun, 1975 yılında Ankara'da doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Giresun'da tamamlamış, 1997 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1996 yılında Ankara'da televizyon haberciliğine başlayan Ongun, Show TV Ankara'dan Star Haber İstanbul'a 1998'de geçiş yapmıştır. 

2008 yılına kadar Star-Atv ve Habertürk TV'de muhabirlik ve anchormanlik yapan Ongun, televizyon idarecisi olarak yönetimde de göre almıştır. 2009-2010 yılları arasında bir internet sitesi kurmuş, yine aynı yıl içerisinde Cem Tv Genel Müdürü olmuştur. 2012 yılında CNN Türk'te yayınlanan Sanayi Rotası programını 2014 yılına kadar sunmuş, 2014 yılından bu yana ise Ekrem İmamoğlu'na danışmanlık yapmaktadır. 

Son olarak Ekrem İmamoğlu'nun basın danışmanın olarak yerel seçim sürecinde de aktif rol alan Ongun, 23 Haziran İstanbul seçimini İmamoğlu'nun kazanması ardından İBB Başkan Danışmanlığı yapmaya başlamıştır. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@