MÜSİAD Genel Başkanı: "Köyleri Yeniden İmar Etmemiz Lazım!"

"MÜSİAD-EGD-İş Dünyası ve Ekonomi Basını Söyleşileri" programında MÜSİAD Genel Başkanı, Abdurrahman Kaan önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm 25.04.2019 - 13:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

"MÜSİAD-EGD-İş Dünyası ve Ekonomi Basını Söyleşileri" programında MÜSİAD Genel Başkanı, Abdurrahman Kaan önemli açıklamalarda bulundu.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Genel Merkezi'nde düzenlenen "MÜSİAD-EGD/İş Dünyası ve Ekonomi Basını Söyleşileri" programında çok önemli açıklamalarda bulundu. Genel Başkan köylerin yeniden imar edilmesi gerektiğini söyledi. Genel Başkan: "Ekonomi,makro ve ekonomi-politik kaidelerin ana eksenine sadık kalmalı!"MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan köylerin yeniden imar edilmesi gerktiğini vurguladı. Genel Başkan açıklamasında "Hollanda, yaklaşık 110 milyar dolarla dünyada en fazla gıda ihracatı yapan ülkedir. Bizim 17 milyar dolar ihracatımız var. Kırsaldaki yaşamı teşvik etmemiz lazım" dedi. Tek bir ekonomik modelin yaygın olduğu değil Türkiye'nin çok fazla alt ekonomik modellerden oluşan karma bir yapıdan meydana geldiğini söyleyen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Bölgesel ve sektörel farklılıkların, hiç beklenmeyen kırılmalar ve sapmalar üretebiliyor. Bu yüzden genel geçer, makro düzenlemeler ile bir tarafı düzeltirken diğer tarafa zarar verebilirsiniz.Ekonomi, elbette makro ve ekonomi-politik kaidelerin ana eksenine sadık kalmalı. Lakin bizimki gibi ülkelerde işin rengini ince ayarlar belirler. Bu ince ayarlar; mikro bilgidir. Sahadan gelen gerçek ve temiz enformasyon" diye belirtti. Hem devlet hem desiyaset kademisinden çok fazla yönetiyiyi ağırladığını belirten  Abdurrahman Kaan, "Saha bilgisi olmadan, makro politikalar yolun bir yerinde kaçak verir. MÜSİAD bugün, hem yerelde hem de global anlamda devletin bilgi kasası olmak yolunda ilerliyor"dedi. "Bizim 17 Milyar Dolar İhracatımız Var. Kırsaldaki Yaşamı Teşvik Etmemiz Lazım" Konuşmasının sonlarına doğru kırsalda ki yaşam konusuna değinen Genel Başkan "kırsaldaki yaşamı teşvik etmemiz gerekiyor" diye altını çizerek belirtti.MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Köyleri yeniden imar etmemiz lazım. Hollanda, yaklaşık 110 milyar dolarla dünyada en fazla gıda ihracatı yapan ülkedir. Bizim 17 milyar dolar ihracatımız var. Kırsaldaki yaşamı teşvik etmemiz lazım. Bugün köydeki delikanlıya kız vermiyorlar. Çünkü televizyon ve her taraf şehirdeki yaşamı anlatıyor. Karlılık da yok. Çünkü verimlilik yok." diyerek bireysel üretimi KOBİ'leştirmeyi  amaçladıklarını söyledi. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@