Mustafa Murat Ayhan Kimdir, Neden Cinayet İşledi, Azra Gülendam Haytaoğlu'nu Neden Öldürdü?

Antalya'da üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nun ölü bulunmasının ardından en çok merak edilen isimlerden birisi haline gelen Mustafa Murat Ayhan kimdir, nerelidir, ne iş yapar?

Gündem 02.08.2021 - 17:04 02.08.2021 - 17:22 Engin Uzunoğlu

Antalya'da bundan 5 gün kadar önce kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Azra Gülendam Hatayoğlu bugün ölü olarak bulundu. Genç kızın vahşi bir cinayete kurban gittiği belirlendi. 

Polis tarafından yürütülen soruşturmada Azra Gülendam Haytaoğlu'nun önce tecavüze uğradığı ve ardından da öldürüldüğü tespit edildi. Öldürelen genç kızı ortadan kaldırmak isteyen katilin ise cesidi 5 ayrı parçaya bölüp valizle ormanlık alana götürüp gömdüğü bilgisi duyan herkesi şok etti. 

KATİL ZANLISI İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINDI

Polis tarafından yürütülenm soruşturmada bugün çok önemli bir gelişme yaşandı. Azra Gülendam Haytaoğlu'nun tecavüz edilip katledilmesiyle alakalı olduğu iddiasıyla 48 yaşında olan ve emlakçılık yapan Mustafa Murat Ayhan'ın gözaltına alındı. 

Mustafa Murat Ayhan'ın katil zanlısı iddiasıyla gözaltına alınıp hakkında işlem yapılmasının ardından herkes bu şahsın kim olduğu merak etmeye başladı. Mustafa Murat Ayhan kimdir, nerelidir, ne iş yapar, neden cinayet işledi?

mustafa murat ayhan kimdir

MUSTAFA MURAT AYHAN KİMDİR?

Kamuoyunda cinayet zanlısı Mustafa Murat Aydın hakkında oldukça sınırlı bir bilgi bulunuyor. Bu şahsın 48 yaşında olduğu bildirilirken emlakçılık yaptığı da öğrenildi. 1973 yılında Isparta'da dünyaya gelen Mustafa Murat Ayhan'ın aynı zamanlda inşaat mühendisi olduğu da ortaya çıktı. 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'nin Yönetim Kurulu Üyesi de olan Mustafa Murat Ayhan'ın bu yönetimde sayman olarak görev yaptığı belirtildi. 1996 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun olan Mustafa Murat Ayhan'ın Antalya'da inşaat ve emlakçılık işleriyle uğraştığı tespit edildi. 

Mustafa Murat Ayhan'ın eğitim yaşamına ikinci bir üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde devam ettiği ve 2007 yılında buradan da mezun olduğu öğrenildi. Kendisine ait bir mühendislik firması bulunan Mustafa Murat Ayhan'ın  bir yandan müteahhitlik bir yandan da emlakçılık yaptığı belirtildi. 

MUSTAFA MURAT AYHAN NEDEN CİNAYET İŞLEDİ?

Mustafa Murat Ayhan'ın korkunç bir cinayetin zanlısı olarak gözaltına alınmasının ardından herkes bu cinayetin nedenini merak etmeye başladı. Şu anda polise ifade veren katil zanlısının neden cinayeti işlediği hakkında net bir bilgi kamuoyuna açıklanmadı. Katledilen üniversite öğrencisi genç kızla daha önceden tanışıklığı olup olmadığı ve diğer detaylar soruşturmanın sonunda ortaya çıkacak.
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@