Mustafa Şentop: 22 Bin Lira Maaş Milletvekillerine Yetmiyor, Geçinemiyoruz!

Meclis Başkanı Mustafa Şentop 22 bin 200 lira maaş alan milletvekillerinin geçinemediğini söyleyerek bazı vekillerin toplu ulaşım araçları ile meclise geldiklerini söyledi.

GÜNDEM 05.08.2019 - 09:22 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Meclis Başkanı Mustafa Şentop 22 bin 200 lira maaş alan milletvekillerinin geçinemediğini söyleyerek bazı vekillerin toplu ulaşım araçları ile meclise geldiklerini söyledi.

Yüksek maaşları nedeni ile sık sık eleştirilen milletvekilleri için Meclis Başkanı Mustafa Şentop çok tartışılacak bir açıklamaya imza attı. Mustafa Şentop açıklamasında net 22 bin 200 lira maaş alan vekillerin yüksek giderler nedeni ile geçinemediğini iddia ederek zor durumda olduklarını söyledi. Meclise Toplu Ulaşım Araçları İle Gelen Vekilller Var! Habertürk televizyonunun canlı yayınına katılan Mustafa Şentop gündeme bomba gibi düşen bir açıklamada bulundu. Şentop vekillerin geçim sıkıntısı çektiğini söyleyerek vekil harcamalarının çok yüksek olduğunu dile getirdi. Şentop "Milletvekilleri malum hafta içi Ankara'da, hafta sonu memleketlerine gidiyorlar. Sadece gidiş-gelişle ilgili çok yüksek harcamaları var.Meclis'te milletvekillerini ziyarete gelenler harcamalarını kendi ödemiyor. Biliyorum ki birçok arkadaşımız seçmenleri otellerde misafir etme, hastane masraflarını ödeme gibi harcamalar yapıyor. Vekil olmadan önce, şimdiki maaşının üçte biri kadar maaşıyla geçinirken, milletvekili olduktan sonra geçinemiyor. Kendilerine araç tahsisi yok. Meclis'e toplu taşıma araçları ile gelip giden milletvekillerimiz var" dedi. Asgari Ücretle Çalışan Tasarruf Yapıyor, Biz Geçim Sıkıntısı Çekiyoruz! Mustafa Şentop "Milletvekili maaşını asgari ücretle ifade ederseniz, milletvekillerine de asgari ücret maaş verilsin, yaşayabilen varsa gelsin milletvekilliği yapsın o zaman” diyerek çok tartışalacak bir açıklamaya imza atarken asgari ücretle çalışan kişilerin giderleri düşük olduğu için tasarruf edebildiğini ancak vekillerin yüksek giderler nedeni ile geçim sıkıntısı yaşadığını söyleyerek çok tepki çekecek açıklamalarda bulundu. Vekil Geçinemiyorsa Vatandaş Ne Yapsın!Konu hakkında açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci ise Şentop'u eleştirerek "Sayın Meclis Başkanı 22 bin 200 liralık maaşa rağmen vekilin geçinemediğini söylüyorsa ben ‘pes' derim.İnsanlar işsiz gezerken, milyonlarca asgari ücretli, işçi, memur, emekli geçim sıkıntısı çekerken, vatandaşın hali apaçık ortadayken ‘Milletvekilleri geçinemiyor' derseniz bunu hiç kimse hoş karşılamaz. Memurun zammı için masaya oturduğumuz gün, doğalgaza yüzde 14.97 zam yapıldı. Hayat dar gelirliler için her geçen gün daha zorlaşıyor" dedi. Konu hakkındaki yorumlarınız için TIKLAYIN Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@