Mustafa Tuna "Ulus Meydan Projesi İle Tramvay Hattı Da Yapacağız"

TRT Haber kanalında yapılan programa konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ulus Meydan Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 20.09.2018 - 13:29 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

TRT Haber kanalında yapılan programa konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ulus Meydan Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna uzun zamandır konuşulan ve tamamlandığında şehrin en büyük kent meydanı projesi olacak "Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi" hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Tuna Ulus Meydanı Projesi için ortak protokol imzalandığını söyleyerek çalışmaların ivedilikle başlayacağı müjdesini verdi. Başkan Tuna'nın yaptığı en önemli açıklama ise Ankaralıların nostalji yaşamasını sağlayacak tramvay hattı oldu. Trafiğe Kapatılan Meydana Tramvay Hattı Yapılacak Nostalji yaşamak isteyen kişilere hitap edecek tramvay hattı ile Ulus meydanında büyük bir yeniliğe imza atılmış olacak. Başkan Tuna'nın proje hakkında yapmış olduğu açıklamalar ise şu şekilde;"Bu proje çalışması çok uzun yıllardın devam eden bir çalışma. Gelişen süreç zarfında bu projeye başlama aşamasına gelinemedi. Fakat bugün bu projeye ortak bir protokolle bu projeyi başlatıyoruz. Trafik tamamen yerin altına inecek.Üstü yaya bölgesi olacak. Trafiğin yeraltına alınması çalışması aç kapa metodu ile yapılacak. Tünel olarak yapılması mümkün görülmüyor altyapı yapısından dolayı. Projeyi önümüzdeki yıla inşallah bitirmeyi hedefliyoruz. İnşaatı Karayolları Genel Müdürlüğümüz ihalesini yapıyor.Alt geçidin masraflarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı karşılıyor. Biz de bu çevre düzeni ve diğer bazı çalışmalara katkı veriyoruz. Üç kurum birlikte bu projeyi başta sayın Cumhurbaşkanımızın destek ve katkılarıyla Ankaramıza böyle güzel bir projeyi kazandırmış oluyoruz.Melik Hatun Camisi'nden Hacı Bayram Camisi'ne kadar olan yayalaştırılmış olan bölgede tramvay hattı planladık. İnşallah onu da gerçekleştirmiş olacağız. "Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@