Müstakil Ev Hayali Kuranlar! 747 m2 Konut İmarlı Hazine Arsa 85.000 Lira

Kamu kurumlarının ihale ile arsa satışları için yayımladıkları duyurular müstakil ev yapmak isteyenler için önemli fırsatlar sunuyor. Piyasadan daha uygun fiyata satışa çıkarılan arsalar ilgi görüyor.

Emlak Haberleri 27.10.2021 - 11:25 27.10.2021 - 11:25 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurum ve kuruluşları gayrimenkül satış ilanlarında sadece konut ve işyeri duyuruları yayımlamıyorlar. Kurumlar konut imarlı arsa satışları için de ilanlar yayımlıyorlar. Bu ilanlarda fiyatlar ise bazen piyasadan çok daha uygun olabiliyor. 

KAMUDAN KONUT İMARLI SATIŞLARI 26 EKİM 1 KASIM

Kamu kurumlarının konut imarlı arsaları için ilan edilen satış duyurulardan son üçü Niğde, Ankara ve Bingöl için oldu. Bu üç şehirde de konut imarlı arsa satışları için açıklanan fiyatlar dikkat çekti. 

Ankara Konut İmarlı Arsa Satış m2 Fiyatları

Ankara Polatlı İl Milli Emlak Müdürlüğü toplam 16 gayrimenkul satışı yapacak. Birinci satış halı arazi için olurken iki duyuru da imarsız satış için yayımlandı. Geri kalan 13 gayrimenkul ise konut imarlı arsa satışları kapsamında olacak. İlan edilen fiyat tablosunda 1.000 m2 imarlı arsa için 100.000 TL fiyat belirlendi. 

ankara imarlı arsa 25 kim

Niğde Konut İmarlı Arsa Satış m2 Fiyatları

Niğde için yayımlanan gayrimenkul satış duyurusu en kapsamlı ilanlardan biri. Niğde Ulukışla Milli Emlak Şefliği tarafından yayımlanan duyuruda konut imarlı arsa satışları olacağı duyuruldu. Tam hisseli arsaların yanında kurum ayrıca imarsız ham toprak arazi, tarla satışları da yapacak. Ulukışla Milli Emlak Şefliği tam 79 gayrimenkul satacak. 

niğde imarlı arsa 25 ekim

Bingöl Konut İmarlı Arsa Satış m2 Fiyatları

Bir diğer hazineden satılık arsa duyurusu ise Bingöl Genç İlçesi için oldu. Genç Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği tarafından yayımlanan duyurularda farklı büyüklüklerde konut alanı imarlı ve imarsız arsa satışları yapılacak. Kurum tarafından ilan edilen duyuruda 22 gayrimenkul satış ilanı bulunurken bu ilanların 2 tanesi imarlı 20 tanesi ise imarsız arsa niteleğinde.

genç kaymakalımğı arsa satış 15 ekim

Ankara'da satış çıkarılan arsalar için ihale işlemleri 23 Kasım tarihinde düzenlenecek. Niğde Ulukışla Milli Emlak Şefliği'nin satışa çıkardığı gayrimenkuller için ihale işlemleri 9 Kasım, 10 Kasım ve 11 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek. Bingöl Genç Kaymakamlığı ise 2 Kasım tarihinde ihaleyi düzenleyecek. 

HAZİNEDEN ARSA ALMAK İÇİN

Kamudan arsa almak isteyenler için başvurular başladı. Her bir kurum ayrı ayrı başvuru kabul edecek. İhale işlemleri için yerine getirilmesi gereken tüm işlemler için kurumların web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Her kurum kendi sitesi üzerinden ihale kılavuzu yayımladı. Tüm işlemler kılavuza göre halledilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@