Müstakil Yaşama Ekonomik Çözüm! 150 Metrekare Dubleks 4+1 Villa Tipi Prefabrik Ev Kaç TL'ye Yaptırılır?

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler fiyat araştırması yaparak planlamalarını ona göre düzenliyorlar. Villa tipi dubleks 150 metrekare prefabrik ev kaç TL'ye yaptırılır?

Emlak Haberleri 11.01.2022 - 01:51 11.01.2022 - 01:51 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de müstakil bir ev yaptırıp ailelerini bu huzur ortamı içerisinde yaşatmak isteyen insanların sayısı oldukça fazla olduğu biliniyor. Ancak müstakil bir ev yaptırmanın oldukça yüklü maliyetleri bulunuyor. Bu maliyetler herkes tarafından karşılanamıyor. Betonarme bir müstakil ev yaptırmak isteyenlerin 500 Bin TL ile 1 Milyon TL arasında bir maliyeti göze almaları gerekebiliyor. Ancak bu noktada tam da alternatif olabilecek prefabrik evler devreye giriyor. Prefabrik evler çok daha uygun maliyetlerle yaptırılabiliyor. 

PREFABRİK EV YAPTIRMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Prefabrik ev yaptırmanın bazı başlıca avantajları bulunmaktadır. Betonarme yapılar yerine prefabrik evlerin tercih edilmelerinin ana sebebi bu evlerin çok daha uygun maliyetlerle yaptırılmasından kaynaklanıyor. Bir betonarme ev yerine aynı niteliklerde hemen hemen üç prefabrik ev yaptırılabiliyor. Uygun bir arazisi olan ve bu arazi üzerinde müstakil ev yaptırmak isteyenler prefabrik evleri daha cazip buluyorlar. Prefabrik ev yaptırmanın çok kısa süre tutması da bir başka avantaj olarak değerlendiriliyor. Betonarme evler için aylarca inşaatın bitmesi beklenirken prefabrik evler 1-2 hafta içerisinde kurulabiliyorlar.

PREFABRİK EV YAPTIRMAK İÇİN İZİN ŞART MI?

Prefabrik evlerin teknik olarak betonarme evlerle arasında herhangi bir ayrım bulunmamaktadır. Bundan dolayı betonarme ev yaptırırken alınması gereken izinler prefabrik evle riçin de geçerli olmaktadır. Ev yaptırmaya uygun arazisi olanlar prefabrik ev yaptırmadan önce arazinin bulunduğu yerin bağlı olduğu belediyeye giderek izin işlemlerini tamamlamalıdırlar. Bu izin işlemleri ile beraber prefabrik ev kurmanın önünd eherhangi bir engel kalmamaktadır.

150 METREKARE PREFABRİK EV KAÇ TL'YE YAPTIRILIR?

150 metrekare büyüklüğünde bir prefabrik evin kaç TL'ye yaptırılabileceği merak ediliyor. Bu evler genellikle proje üzerinden tasarlanmaktadır. 4+1 büyüklüğünde, villa tipi, dubleks, 150 metrekare prefabrik ev için 175 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değişen fiyatlar verilmektedir. Bu fiyatlar ortalama fiyatlardır ve kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlarda da değişiklikler olabilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@