Müteahhitler İflas Bayrağı Açtı: Hazır Beton Fiyatları İçin Son Dakika Zam Açıklaması!

İnşaat sektöründe büyük kriz yaşanmasına neden olan çimento ve hazır beton fiyatları için yeni zam duyurusu yapıldı. 1 Temmuz itibari ile zamlı çimento ve hazır beton fiyatı kaç TL olacak?

Müteahhitler İflas Bayrağı Açtı: Hazır Beton Fiyatları İçin Son Dakika Zam Açıklaması!

Ekonomik olarak zorlu günler geçiren inşaat sektörü bir kere daha gelen zam yağmuru ile sarsıldı. İnşaat sektöründe hem dolar kuru hem de uluslararası piyasada yaşanan gelişmeler ile demir fiyatlarında indirimler başlamıştı. Demire gelen indirimin sevinci hazır beton fiyatlarına gelen zamlarla yarım kaldı.

İnşaat demiri ton fiyatı için yapılan indirimler devam ederken enerji krizinde yaşanan maliyetteki artış ne yazık ki çimento ve hazır beton fiyatlarına zam olarak yansımaya başladı. Hazır beton fiyatlarına 1 Temmuz 2022 tarihi itibari ile yeni zamlar peş peşe açıklanmaya başlandı.

HAZIR BETON TON FİYATI NE KADAR, KAÇ TL, HAZIR BETONA YENİ ZAM VAR MI?

Evet, ne yazık ki çimento ve hazır betona yeni zam açıklaması geldi. İnşaat sektöründe hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız 2021 senesinin Haziran ayında büyük bir kriz yaşanmış, müteahhitler beton fiyatlarına yapılan sebepsiz zamlar nedeniyle büyük tepki göstererek şantiyelerde 15 gün iş durdurma eylemi yapmıştı. Hazır beton fiyatlarına inşaat sektöründeki temsilcileri isyan ettiren yeni zam açıklandı.

hazır beton fiyatları

Yapılan açıklama ile beton fiyatlarına yeni zam ilan edildi. 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren C12 hazır pompalı beton fiyatı 1.325 TL olarak ilan edilirken, C20 hazır pompalı beton fiyatı 1.335 TL olarak ilan edilirken brüt katkısız vakum betonlarda fiyat farkı ise 75 TL KDV dahil olarak ilan edildi. Yapılacak olan zam müteahhitler ile hazır beton firmalarını bir kere daha karşı karşıya getirecek gibi görünüyor...