Müteahhitlerden Konut Fiyatları İçin Zam Açıklaması: Ev Fiyatlarına Yüzde 30 Zam Geliyor...

Pandemi döneminde rekor zam gören konut fiyatları inşaat maliyet endeksi, enflasyon ve talepteki canlılık gibi nedenlerle yükselişini sürdürüyor. Konut fiyatlarına son dakika zam açıklaması geldi!

Emlak Haberleri 22.02.2022 - 09:25 22.02.2022 - 09:25 Gülcan Özer

2021 senesinde rekor yükseliş gösteren konut fiyatları, yükselen fiyatlara rağmen satış rakamlarının düşmemesi ve talebin canlılığını korumasından destek bularak yukarı yönlü çıkışını sürdürmüştü. Pandemi döneminde özellikle de teraslı, balkonlu, bahçeli müstakil ev fiyatları rekor seviyelerde artış gösterirken tüm dünya genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı ülkeler listesinde Türkiye ilk sırada yer almıştı. 

Yaşanan bu sert yükseliş en çok ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşları zorlamış, konut kredisi faiz oranlarının da yükselmesi nedeniyle vatandaş zorunlu olarak beklemede kalma kararı almıştı. Konut fiyatlarına indirim müjdesi bekleyen kişiler ne yazık ki bekledikleri süre zarfından yükselen fiyatlar nedeni ile daha da mağdur oldu. Konut fiyatlarına yeni zam açıklaması geldi. 

KONUT FİYATLARINA ZAM GELECEK Mİ, 2022'DE EV FİYATLARI NE OLUR?

Konut fiyatlarına indirim bekleyen kişilere kötü haber geldi. Demir İnşaat'ın Patronu Hamit Demir yapmış olduğu açıklamasında "Biz maliyetler yükselmesine rağmen henüz o farkı fiyata yansıtmadık. Ama nisan, mayıs gibi ben konutta gerçek fiyatların yavaş yavaş oturmaya başlayacağını düşünüyorum. Yani yaza insanlar konutu yüzde 25-30 daha pahalı alacaklar. Haziran, temmuz aylarında tavanı görürüz" diyerek Mayıs - Haziran aylarında konut fiyatlarına yüzde 30 zam geleceğini açıkladı. 

konut-fiyatlaraına-zam-haberi-manşet

KONUT FİYATLARI DÜŞER Mİ, EV FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

Konut fiyatlarında yaşanan artışın yıl boyunca devam edeceğini belirten Demir zam konusunda asıl zirvenin ise Temmuz ayında görülebileceğini dile getirdi. Enflasyon düşmeden konut fiyatlarındaki artışın durmayacağını dile getiren Hamit Demir, yükseliş dursa bile konut fiyatlarına indirim beklemediklerini söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@