Müteahhitlerden Konut Kredisi Açıklaması: Bankalar Faizlerdeki Düşüşü Kredilere Yansıtmıyor!

Bankaların konut kredisi faiz oranları için indirim beklentisi sürerken müteahhitlerden konut kredisi açıklaması geldi. Konut kredisi faiz oranları düşecek mi, ne zaman düşer?

Emlak Haberleri 13.12.2021 - 13:59 13.12.2021 - 14:03 Gülcan Özer

Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, gayrimenkul piyasası, konut fiyatları ve konut kredisi faiz oranları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Halka arz işlemleri ile adını duyuran Pasifik İnşaat Ankara'nın ardından Levent bölgesinde gerçekleştireceği projesi ile İstanbul gayrimenkul piyasasına da giriş yapmıştı. 

Pasifik İnşaat Halka arz işlemleri hakkında da açıklama yapan Erdoğan halka arz işleminden elde edilecek olan gelirin yüzde 30'u ile borç kapatacaklarını, kalan 70'lik bölüm ile ise yeni projelerin finansmanlarını gerçekleştireceklerini dile getirdi. Konut fiyatları hakkında da konuşan Erdoğan üretimde yaşanan daralmanın fiyatlarda yükselişe neden olduğunu söyledi. 

EV ALAMAYANLARA GYO HİSSESİ ÖNERİSİ GELDİ! 

Fatih Erdoğan yükselen konut fiyatları nedeniyle ev alamayan kişilere GYO hissesi almalarını tavsiye ederek “Ev alamıyorsanız Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) hissesi alın. Paranız az olsa bile fırsatları kazanca çevirebilirsiniz. COVID-19 salgını sonrasında ortaya çıkan arz kısıtları ve enflasyonist ortam gayrimenkul ve hisse senedi yatırımlarını daha da cazip hale getirdi” diyerek alternatif bir yatırım seçeneği sundu. 

MERKEZİN FAİZ İNDİRİMLERİ BANKA KREDİLERİNE HENÜZ YANSIMADI! 

Merkez Bankası tarafından yapılan 400 baz puanlık faiz indiriminin henüz bankalar tarafından tam anlamı ile kredi faiz oranlarına yansıtılmadığını belirten Erdoğan konut sektöründe önümüzdeki 5 sene boyunca arz sıkıntısının süreceğini söyledi. Pasifik İnşaat şu anda Ankara'da Merkez Ankara konut projesi ve İstanbul'da ise Next Level İstanbul projelerini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@