Müteahhitlerden Son Dakika Boykot ve Grev Açıklaması Geldi!

İnşaat sektörü ile çimento üreticileri arasında yaşanan gerilimde ipler koptu. Müteahhitler boykot ve grev kararı alırken kritik açıklama geldi!

Emlak Haberleri 02.09.2021 - 14:52 02.09.2021 - 16:12 Gülcan Özer

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu bir süredir inşaatçılar ile çimento üreticileri arasında yaşanan zam gerilimi ve kartel tartışmaları hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Hatırlanacağı üzere inşaat sektörü yükselen maliyetleri neden göstererek iş bırakma kararı aldığını duyurmuştu. 

Konu hakkında açıklama yapan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu yayımlamış oldukları basın açıklaması ile bugün saat 11:00 itibari ile kararlarını açıklayacaklarını duyurmuştu. Beklenen kritik açıklama geldi. 

E-R9nFOX0AQB8gL

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE 15 GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ BAŞLADI! 

Çimento mamüllerinde yaşanan fiyat artışları, sektöre etkileri ve sektörün alacağı kararlar ile ilgili yapılan toplantı İMKON Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Sektör temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında açıklama yapan İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu 15 günlük iş bırakma kararı aldıklarını duyurdu. 

Başkan Tellioğlu yapmış olduğu açıklamasında 9 Eylül tarihi itibari ile çimento fiyatlarında yaşanan fahiş fiyat artışları nedeni ile 15 gün boyunca inşaatlarda iş bırakma ve grev kararı alındığını ilan etti. Bu kapsamda belirtilen tarihlerde şantiyelerde üretim yapılmayacak. 

E-R9nFOX0AQB8gL

Gerçekleştirilen özel toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İMKON Başkanı Tellioğlu çimento fiyatlarına yaklaşık yüzde 200 tam geldiğini belirterek yapılan bu fahiş zamların hiçbir gerekçesi olmadığnı savundu. Başkan Tellioğlu çimento sektöründe kartelleşme iddialarını bir kere daha gündeme taşırken 15 günlük sürenin sonunda yaşanan son gelişmeler ve Rekabet Kurulu tarafından açıklanacak yeni önlemlerin ardından grev kararı bir kere daha gözden geçirilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@