Müteahhitlere dikkat çeken öneri! Tek başınıza inşaata girmeyin!

Türkiye’de son zamanlarda toprak sahibi ve müteahhitler arasında çıkan sıkıntılardan dolayı zaman zaman inşaatlar yarım kalıyor. İşadamı Medet Anlı inşaatların yarım kalmaması için müteahhitlere dikkat çeken bir öneri de bulundu.

EMLAK HABERLERİ 02.08.2019 - 17:34 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye’de son zamanlarda toprak sahibi ve müteahhitler arasında çıkan sıkıntılardan dolayı zaman zaman inşaatlar yarım kalıyor. İşadamı Medet Anlı inşaatların yarım kalmaması için müteahhitlere dikkat çeken bir öneri de bulundu.

İnşaatların yarım kalmaması için müteahhitlere 20 yıldır inşaat sektöründe bulunan işadamı Medet Anlı, inşaat şirketlerinin ve projelerin batmaması için önerilerde bulundu.TOPRAK SAHİBİYLE BİRLİKTE ŞİKET KURUNYarım kalan inşaatlar hem kişilere hem de devlete büyük bir zarara neden oluyor. Bundan dolayı da son zamanlarda başlatılan kentsel dönüşümlerde inşaatların yarım kalmaması için dikkat çeken açıklamalar yapan İşadamı Medet Anlı, "Toprak sahibi ile müteahhit firma inşaata girerken limited şirketi kurmalı. Müteahhit tek başına inşaata girmemeli. Çünkü iskan alınırken arada muhalefet doğuyor, iskan alınmıyor ve inşaat yarıda kalıyor.” Dedi.İNŞAATLAR YARIM KALIYOR “Belediye de tapuların yüzde 25'ine tedbir koyacak.” Diyen İşadamı Medet Anlı, “İnşaatların yüzde 85'i bitmeden bu yüzde 25'lik tedbiri kaldırmayacak. Neden? Kişi inşaatı bitirmiyor, kayyum atandığı zaman bin dairede 250 daire inşaatını bitirir. Neden inşaatlar yarım kalıyor? Kayyum atanıyor ortada mal yok. Belediyenin ya da devletin oluşturacağı bir firmanın elinde tedbir imkanı olursa; yapı denetim firmaları olabilir.” İfadelerini kullandı.BİTİREMİYORUZ!Ayrıca yapı denetim firmalarının sadece inşaatı kontrol etmeyeceğini aktaran İşadamı Medet Anlı,” Bin dairelik projede 250 daire tedbir olacak. Yani satılamayacak. İnşaatın yüzde 85'i bittiği an o tedbir kaldırılacak. Toprak sahibi ve müteahhit "Yok beni ilgilendirmiyor" demeyecek, vatandaşlarımız yarı yolda kalmayacak. Zaten inşaatları çok kaliteli yapıyoruz. Nerede sorun var: Bitiremiyoruz. Çünkü çok fazla dış etkenlerle karşı karşıya kalıyoruz. Ülkemiz gelişmekte ve büyümekte olan bir ülke olduğu için rahat bırakılmıyor" dedi.İNŞAAT FİRMALARINI KÖTÜLEMEK İSTEMİYORUM"Aslında inşaat firmalarını kötülemek istemiyorum, aynı futbol kulüpleri gibi sürecin mağdurları.” İfadelerini kullanan İşadamı Medet Anlı, “İnşaat firmalarının mağdurlarına söz verdiğimiz gibi evlerini ve tapularını teslim ettik. Normalde 18 ay zamanımız vardı, biz 12'nci ayda 450 mağdurumuzun evi de teslim olacak. Bu ülke çok güzel, hep beraber mücadele edeceğiz ve hak ettiği yerlere getireceğiz" diyerek inşaat firmalarına yol gösterdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@