Mutfakta Ahşap Tezgah Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Son dönemde mutfak dekorasyonu alanında trend olan ahşap tezgahlar bakımları ile kullanıcıları düşündürüyor. Peki, ahşap mutfak tezgahı kullanışlı mı, bakımı nasıl yapılır?

Dekorasyon 16.07.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Son dönemde mutfak dekorasyonu alanında trend olan ahşap tezgahlar bakımları ile kullanıcıları düşündürüyor. Peki, ahşap mutfak tezgahı kullanışlı mı, bakımı nasıl yapılır?

Masif ahşap mutfak tezgahları kullanımlarının sağlamış olduğu rahatlık ve görüntü şıklığı ile her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Dekoratif görünümü ve renk uyumu sayesinde öne çıkmayı başaran ahşap mutfak tezgahları için tek sorun bakım konusunda yaşanıyor gibi görünüyor. Ahşap Mutfak Tezgahı Bakımı Nasıl Yapılır?Modernk, klasik ya da retro gibi her tarza olan uygunluğu ile öne çıkan ahşap mutfak tezgahları ısıya olan dayanıklıkları ile de kullanım kolaylığı sunuyor. Yine ahşabın doğal ağaçtan üretilmesi de sürekli olarak yemeklerin temasta bulunduğu bir alan olması nedeni ile kullanan kişilere büyük bir avantaj sunuyor. Aslında sanılanın aksine ahşap tezgah bakımı da son derece kolaydır. Sadece dönemsel olarak belirlenen tarihlerde cila bakımı yapılması gerekir. Çimstone tezgahlar ve granit mutfak tezgahlar ile karşılaştırıldığında maliyeti düşük olmasına rağmen kullanım ömrü de kısadır. Özellikle de bıçak darbeleri ve çizilmelere karşı dayanıksız olduğu için kesinlikle tezgahın üzerinde kesme tahtası olmadan asla bıçak kullanılmamalıdır. 

Temizlikte Ağır Kimyasallar Kullanılmamalı! Temizlik konusunda ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi ağır kimyasal maddeler kullanılmamasıdır. Ahşap rengi olduğu için lekeleri belli etmediği için genelde temiz bir bezle silinmesi ve ardından kurulanması yetli olacaktır.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@