Müzekart GNS nasıl, nereden alınır? Hangi müzelerde geçerli?

Bakan Kasapoğlu'nun duyurusunu yaptığı Müzekart GNS nasıl alınır, kimlere verilecek gibi ayrıntılar ortaya çıktı. İşte Müzekart GNS alma işlemi.

Müzekart GNS nasıl, nereden alınır? Hangi müzelerde geçerli?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere ücretsiz Müzekart GNS dağıtılacağını duyurdu. Türkiye'deki tüm gençlerin müzeleri, ören yerlerini ve arkeolojik sit alanlarını ücretsiz bir şekilde gezebilmesine olanak tanıyan Müzekart GNS ile gençlerin yaz aylarında doyasıya müze gezebileceği açıklandı.

Bu gelişmenin paylaşılması ardından internete Müzekart GNS nasıl alınır, sadece öğrenciler mi yararlanacak gibi sorular araştırılmaya başlandı.

Müzekart GNS nasıl alınır?

Bakan Kasapoğlu, sürdürülebilir hizmet ve verimli çalışma prensiniyle yoğun bir çalışma yaptıklarını söyleyerek, gençler için neler yapabileceklerini ve nasıl faydalı olabilecekleri konusunda gayret içerisinde olduklarını söyledi.

Kültür ve sanat seven gençler için konser, tiyatro, atölye ve festival biletleri gibi birçok ücretsiz etkinliği gençlerin hizmetine sunduklarını söyleyen Bakan Kasapoğlu, gençlerin müzelere ücretsiz bir şekilde giriş sağlayabilmeleri için 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere Müzekart GNS dağıtılacağını açıkladı.

Müzekart GNS almak isteyen gençler, '' gencnesever.com '' adresine girecek, gerekli bilgileri doldurduktan sonra Müzekartlarına kavuşabilecekler.

Bakan Kasapoğlu müzekart müjdesini verirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak, gençlerin 15 Temmuz - 1 Eylül tarihleri arasında yola çıkıp, ücretsiz bir şekilde KYK yurtlarında konaklayabileceğini ve ardından yine ücretsiz bir şekilde bulundukları şehirdeki tüm müzeleri ücretsiz bir şekilde gezebileceklerini söyledi.

Müzekart GNS sahibi olmak isteyen 18-25 yaş aralığındaki gençlerin yalnızca '' gencnesever.com '' adresine girerek ücretsiz müzekartlarına erişmesi mümkün olacak.