Nafakada Yeni Dönem! Kademeli Formüle Geçiliyor

Ak Parti MYK toplantısında bir süredir gündemde olan nafaka teklifi görüşülecek. Nafakada kademeli formüle geçilmesi planlanıyor.

Nafakada Yeni Dönem! Kademeli Formüle Geçiliyor

Bugün 2022 yılının ilk Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilecek. 30 Kasım'da yapılan son toplantıda bir süredir gündemden düşmeyen nafaka konusuyla ilgili yapılacak düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulması bekleniyor.

NAFAKAYA KADEMELİ FORMÜL

Günümüzde birçok kişinin mağdur olduğu nafaka konusuna kademeli formül önerisi geldi. Buna göre nafaka süresine üst sınır veya evlilik süresine göre nafaka verilebilecek. Çekişmeli boşanmalarda da tazminat ve velayet gibi anlaşmazlıkların taraflar boşandıktan sonra karara bağlanması planlanıyor.

Nafaka ile ilgili düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın değerlendirmelerinden sonra Meclis'e sunulması bekleniyor.

SPOR YASASI DA GÖRÜŞÜLECEK

Bugün gerçekleştirilecek toplantıda AK Parti'nin bir süredir üzerinde çalıştığı spor yasası da masaya yatırılacak. 65 maddeden oluşan spor yasa teklifinde, spor kulüplerinin Gençlik ve Spor Bakanlığından verilecek tescille kurulması sağlanacak.

Kanun teklifinde spor kulüpşeri yöneticilerinde olması gereken özellikler belirlenecek ve kulüpler gerekli görüldüğünde bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlenebilecek.

Kulüplerin yaptığı sözleşmeleri de Gençlik ve Spor Bakanlığına bildirmesi gerekecek.

SONRAKİ HABER