Nagehan Alçı Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu Kararına Tepki Göstererek Mansur Yavaş'a Seslendi

Gazeteci Nagehan Alçı, sosyal medya hesabı üzerinden Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararına tepki gösterdi. Alçı, konuya ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a seslendi.

Gündem 13.05.2022 - 10:54 13.05.2022 - 10:54 Gülşah Konuk Akın

Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu hakkında kararını açıklamasının ardından siyaset gündeminde hareketlilik başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm milletvekillerini İstanbul İl Binasına davet etti. Kaftancıoğlu kararına ilişkin gazeteci Nagehan Alçı'dan da tepki geldi. Alçı, Yargıtay'ın kararını 'hukuki cinayet' olarak yorumladı ve hem Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a hem de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a çağrıda bulundu.

TÜM KALBİMLE CANAN HANIM'IN YANINDAYIM

Alçı sosyal medya paylaşımında: "Canan Kaftancıoğlu’na bu yapılan hukuk cinayetidir. Fikirlerinden ötürü bir siyasetçiye hapis, siyasi yasak. Bu rezaleti kabul etmiyorum. Tüm muhalefet tabanı 10 gündür beni linç ediyor olsa da ben demokrat tavrımdan milim taviz vermiyorum. Tüm kalbimle Canan Hanım’ın yanındayım." dedi. Canan Kaftancıoğlu'nun yaşadıklarının Zafer Partililer ve İYİ Partililer için bir demokrasi imtihanı olduğunu dile getiren Alçı: " Bu haksızlığa karşı susacaklar mı? En başta Ümit Özdağ bu hukuksuzluğa karşı susacak mı? Özdağ bugün sarı muhalefet olup olmadığını bu millete gösterecek..." ifadelerine yer verdi. 

nagehanalçıcanankaftancıoğlutepkisi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'A SESLENDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a seslenen Nagehan Alçı, Canan Kaftancıoğlu'nun siyasi yasak aldığını ve hapse gireceğini söyleyerek Mansur Yavaş'a bu hukuk cinayetine karşı sessiz mi kalacaksınız? Sorusunu sordu ve Osman Kavala'ya yapılanlara Mansur Yavaş'ın 5 yıldır sustuğunu söyledi.

MANSUR YAVAŞ'TAN DA PAYLAŞIM GELDİ

mansuryavaş-canan-kaftancıoğlu

Sosyal medya hesabından Canan Kaftancıoğlu kararına ilişkin paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: "Bir saat adaletle hükmetmek, bin sene ibadet etmekten daha hayırlıdır." ifadelerini kullandı ve Kaftancıoğlu kararının hukukun değişmez evrensel ilkeleri ile değil siyasetle verildiğini, hukukun hak olduğunu, gençlere bırakılacak en büyük mirasın adaletle hükmetmek olduğunu vurguladı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@