Naylon Poşet Parası İçin Formül Bulundu, 5 Plastik Şişe Getirene Bez Çanta Hediye!

Marketlerde naylon poşetlerin ücretli olması vatandaşların büyük tepkisini çekerken sorunun çözümü için 5 plastik şişe getirene bez çanta hediye formülü geliştirildi.

Gündem 14.01.2019 - 18:05 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Marketlerde naylon poşetlerin ücretli olması vatandaşların büyük tepkisini çekerken sorunun çözümü için 5 plastik şişe getirene bez çanta hediye formülü geliştirildi.

Belediyeler ve Valilikler naylon poşet kampanyasına tam destek vermeye devam ediyor. Pek çok belediye naylon poşet yasası desteği için ücretsiz bez torba dağıtmaya başlarken bazı belediyeler ise pet şişe getirenlere naylon poşet dağıtıyor. Edirne Belediyesi 5 Plastik Şişe Getirene Bez Çanta Hediye Edecek! Konu hakkında açıklamada bulunan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu "Edirne Belediyesi olarak her zaman çevreci bir anlayış sergiledik ve bu şekilde uygulamalar yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza bez torbalar dağıtacağız. Ancak bunu yaparken onlardan pet şişe getirmelerini istiyoruz.Hazırladığımız bez torbaları, pazarlar başta olmak üzere kent genelinde dağıtacağız. 5 pet şişe getirene hemen bir bez torba vereceğiz. Böylelikle hem çevre duyarlılığını artıracağız hem de naylon poşet uygulamasına katkı vereceğiz.Vatandaşlarımızın pet şişeleri, sokağa ya da çöpe atmamalarını istiyoruz. Geri dönüşüm anlamında da önemli bir katkı olacak. Ben kendi hayatımda da her zaman bez torba kullanıyorum. Bunun yanında plastik kullanımının azaltılmasına da önem vermeliyiz. Ücretli poşet uygulaması başladığı gibi poşet üretimi yüzde 50 azaldı. Bu çok önemli bir veri. Bunu hep birlikte başarmalıyız" dedi. 5 Plastik Şişe Getirene Plastik Poşet Hediye! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu"Plastik poşetleri hayatımızdan çıkarıyoruz. Safranbolu Belediyemizin “5 Plastik Şişe Getir, Bez Çantanı Götür” kampanyasıyla vatandaşlarımıza bez çanta ve file dağıttık. Belediyemize örnek kampanyası, vatandaşlarımıza duyarlılıkları dolasıyla teşekkür ediyorum" paylaşımı ile başlatılan kampanyayı duyurdu. 

Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@