Nazmi Durbakayım Yeniden İNDER Başkanı Seçildi

Türkiye'nin en büyük çatı kuruluşlarından biri olan İNDER'de yönetim kurulu ve başkanlık yarışı sona erdi. Nazmi Durbakayım başkanlık görevine devam ediyor!

Emlak Haberleri 27.04.2019 - 17:54 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük çatı kuruluşlarından biri olan İNDER'de yönetim kurulu ve başkanlık yarışı sona erdi. Nazmi Durbakayım başkanlık görevine devam ediyor!

İNDER Başkanı olarak görevini başarı ile yürütmeye devam eden Nazmi Durbakayım yapılan başkanlık seçiminde "göreve devam" dedi. Türkiye'ye yurtdışı kaynaklı yapılan ağır bir ekonomik saldırı altında olduklarını belirten Durbayım inşaat sektörünün içerisinde olduğu bu zorlu dönemi en iyi şekilde atlatmak zorunda olduklarının altını çizdi. İnşaatçılar Eximbank Kredilerinden Yararlanmak İstiyor! Türkiye'de son dönemde yabancılara konut satışı rakamlarında yaşanan artışa dikkat çeken Nazmi Durbakayım bu nedenle inşaatçıların da ihracatçı statüsüne geçirilmesi taleplerini tekrarladı. İnşaat sektöründe uzun süredir artan yabancılara konut satışı ile ilgili olarak gündemde tutulan bu talep ile ihracatçı konumuna geçen müteahhitlerin Eximbank tarafından verilen düşük maliyetli kredilerden yararlanmaları amaçlanıyor. Emlak Katılım Bankası İnşaat Sektörü İçin Kilit Rolde! Sektörün içerisinde bulunduğu zorlu dönemde iki önemli anahtarın kentsel dönüşüm ve Emlak Katılım Bankası olduğunu belirten Durbayım, özellikle de Emlak Bankası'nın önemine değinerek bankanın sektöre yeni ufuklar açacak hamlelerde bulunması gerektiğini söyledi. İNDER Başkanı Kimdir?Yapılan seçim sonrasında İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım oldu. Başkanlık görevi için devam kararı alındı. İNDER Yönetim Kurulu Üyeleri Kimler?A. Engin KEÇELİ, M. Emre ÇAMLIBEL, Abdullah BAYSAL, Salih KUZU, Mehmet Reşit GEDİZ, H. Kubilay SALİHVATANDAŞ, Kürşat Coşkun UFUK, İrfan AŞÇIOĞLU, Fatih ALBAYRAK, Yener YILDIRIM, Fatih HALDIZ, E. Ensar SARAL, Ayten BABAOĞLU ve Nimetullah KAYANazmi Durbakayım Kimdir?1950 İstanbul doğumludur. Zihni Paşa İlkokulundan mezun olduktan sonra sırası ile Marmara Koleji ve Haydarpaşa Lisesi'nde öğrenim görmüştür. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü 1973 mezunudur. Mezun olduktan sonra inşaat alanında çalışmaya başlayan Durbakayım 1980 yılında Teknik Yapı inşaat şirketini kurmuştur. Pek çok dernek ve kuruluşa üye olan Nazmi Durbayım aynı zamanda İNDER Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk sahibidir. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@