Ne Dolar Ne Borsa Bu Sene Noel Baba Rallisi Altını Uçuracak! Uzman Altın Yorumları 2022 - 2023 Fiyat Tahminleri

Kuyumcuların altın yorumları bomba etkisi yarattı. Altın fiyatları için 2022 ve 2023 fiyat tahminleri açıklandı. Altın-alacaklar dikkat, altın yorumları uzman, son dakika, altın tahmini, altın ne olur

Finans 14.12.2021 - 13:52 14.12.2021 - 13:53 Gülcan Özer

Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş yıl sonuna doğru hızlanırken piyasalarda noel baba rallisi için kritik açıklamalar yapıldı. Her sene yıl sonuna yaklaşılan günlerde gündeme gelen noel baba rallisi için bu sene piyasanın gidişatı yeni ipuçları verdi. 

Santa Rally olarak anılan bu rallide yılın son haftası ya da ilk haftası içerisinde yaşanan sert yükseliş beklentisi ifade edilir. Her sene borsada yaşanan yıl sonu hareketliliğinin bu sene altın fiyatlarında ortaya çıkması bekleniyor. Altın fiyatlarında son durum ne, altın fiyatları ne olur, altın fiyatları yükselir mi, düşer mi, 2022 altın fiyatları ne olur, 2023 altın fiyatı tahmini kaç TL, altın düşer mi, yükselecek mi?

UZMAN ALTIN YORUMLARI: GRAM ALTIN NE KADAR OLACAK?

Türk Lirası büyük bir hızla değer kaybetmeye devam ederken elinde parası olanlar da en karlı yatırım araçlarını araştırmaya devam ediyor. Altın fiyatları konusunda uzman yorumları yakından takip edilirken fiyat tahminleri ise adeta havada uçuşuyor. Merkez Bankası tarafından Perşembe günü açıklanacak olan kritik faiz kararı öncesi piyasalar indirim beklentisini fiyatlamaya devam ederken gram altın 836 TL seviyesini görerek yeniden rekor tazeledi. 

altın fiyatlarında son tahminler

MEHMET ALİ YILDIRIMTÜRK SON ALTIN YORUMLARI

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın fiyatları hakkında yapmış olduğu son değerlendirmesinde “Altındaki yükseliş beklentisi devam ediyor. Önümüzdeki 3 ayda altın 1.000-1.050 lira seviyelerine çıkabilir" diyerek gram altın tahmini olarak bin TL seviyesini telaffuz eden isimler arasına katıldı. 

altın fiyatları yükselecek mi 14 aralık

İSLAM MEMİŞ ALTIN YORUMU 2021 SON DAKİKA! 

Başarılı tahminleri ile adını duyuran Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş ise gram altının en son 2001 yılındaki ekonomik krizde yüzde 122 oranında bir getiri yakaladığını belirterek "Şimdi de yılbaşından bu yana yüzde 88’lik bir getiriye ulaştı. Artık altın tahmininde bulunmak çok zor. Ama bu seviyeler alım için riskli. Almak isteyenler biraz bekleyebilir, satış için uygun olabilir. Gram altında en fazla 720 liralara kadar bir düşüş beklenebilir" diyerek ons altının da bu düşüşe eşlik etmesi durumunda 600 liraya kadar bir geri çekilme yaşanabileceğini öngördü. 

2022 altın fiyatı tahminleri geldi

GRAM ALTIN FİYATININ 2021 YOLCULUĞU! KAÇ LİRAYLA BAŞLADI, ŞİMDİ KAÇ TL?

Gram altın 2021 yılına 450 TL seviyesinden başlarken Şubat ayında 398 lira seviyesine kadar gevşemişti. Sonrasında başlayan hızlı yükseliş ile gram altının fiyatı en yüksek 836 TL seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. 

NOT: Burada yer alan bilgiler ilgili kişilerin yapmış oldukları açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz, bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@